Menštruačný kalíšok - preteká

Príspevok v téme: Menštruačný kalíšok - preteká
MataMataMata

Zdravim som použivateľka kalíšku začiatočníčka (teraz mám 3tí krat) a otázka znie: môže byť dôvod na pretečenie kalíšku že je plný? pretože si myslím, že zaviesť si ho viem správne, aj si viem skontrolovať, či sa rozvinul, no a prvé najsilnejšie dni mi vždy pretečie.. niekedy skôr, niekedy neskôr. Zatial som to vždy stihla na wc včas, čiže žiadny trapas, ale vždy som ho vybrala a bol plný, takže by som povedala že asi preteká kôli tomu, len mi to nejak nevychádza však ,,otvor,, keď je takýmto spôsobom ,,uzavretý,, a toľko krvi cez tie 4 minidierky na kališku to pochybujem že by šlo :D ďakujem za prípadne odpovede

menzes

Jasne ze pretecie, sak nema to neobmedzenu kapacitu
A hlavne ze ti co pisu na weboch ze netreba menit aj 12 hodin kecaju, ved ked to tecie z teba tak sa to plni ako pohar
A mna by zaujimalo ako ma zena zistit ze uz treba vyliat?
Tampon aj vlozku citis ze je plna a vlhka ale kalisok?
Ten kalisok vychvaluju len ti co ho predavaju ale vyhody niesu ziadne.

olivka1987

Tak tiež má nejakú kapacitu takže jasné, že môže pretiecť. Ak sa ti to stáva tak ho treba častejšie meniť :)

kaliskova

Samozrejme, že to nejde cez tie dierky, ale keď je plný, začne sa krv tlačiť aj okolo neho a obíde ho. Prvé dni by si ho mala meniť tak často, aby sa ti nedialo, že sa naplní. Jasné, že potom nemá krv kam odtekať.

Eviku7777

Ja pod kalisok používam intimku. Všeobecne som čítala že kalisok by ma pri silnej menštruácii vydržať 4 hodiny... Avšak ja ho mam plný za 2,:)

swistica

Bud ho nemas rozvinuty a v podtlaku - co ako zaciatocnicka nemozes vediet podla mna alebo sa ti vylieva pri vyberani.