Zachvaty hnevu

Príspevok v téme: Zachvaty hnevu
Firotek

Mam taky problem. Tym problemom je hodne velky hnev. Nastvem sa za hocico a neviem sa potom kontrolovat. Vzdy, ked sa za nieco nastvem, mam hnevu chut do niecoho vrazit, rozbit nieco alebo proste inak si tu zlost vybit. Niekedy len silno buham do vankusa, postele, kresla, gauca, a niekedy si to odnesu aj ine predmety (vacsinou papierove veci, ktore sa daju roztrhnut).
Uvediem par ,,extremnejsich'' prikladov, ktore sa mi stali:
Potreboval som nieco najst na internete, ale isiel mi strasne pomaly. A pomaly internet je jedna z veci, ktore ma dokazu strasne vytocit. Tak som sa nazlostil, ze som najprv trieskal do stola, roztrhal skolsky zosit, a potom hodil mobil o stenu. Poskodil sa mi displej, a to ma nastvalo este viac, tak som zacal kricat. Ziadne slovo, len proste taky rev to bol. To tiez niekedy robim, ked sa nastvem.

Zrovna dnes som som si roztrhol tricko, lebo som bol nastvany z toho, ze nic nestiham.

Hnev si vybijam aj na ludoch a som dost konfliktny typ. Velakrat som sa uz s niekym pobil, v skole ma niektori maju za psychopata, neraz som uz hodil o zem stolicku alebo zacal kricat po triede nadavky, lebo som bol nasrany. Raz som sa hadal so spoluziackou, sotil som ju, padla dole schodami a rozbila si pery. Na konci minuleho skolskeho roka som mal aj dvojku zo spravania.

Raz som rodinnemu znamemu na oslave rozbil okno na aute, lebo sa mi za nieco smial. Rodicia ma za to potom doma zmlatili a ja som od este vacsieho hnevu polamal vsetky pera, ceruzky, pravitka, ktore mam v izbe, roztrhal vsetky zosity do skoly, roztrhal svoju dvadsat eurovku, co ma nasralo este viac a zacal som hucat, na co ma prisiel otec zbit este raz. Toto bol moj najextremnejsi zazitok.

Ked sme uz u tych rodicov, krik u nas je normalny. Bud kricim ja kvoli niecomu, alebo kricia oni po mne a ja nasledne na nich. Zbili ma uz velakrat, nadavaju mi, beru mi peniaze, ktore som dostal ako vreckove.
Ja si uvedomujem, ze ten hnev neviem kontrolovat, ale neviem, co s tym mam robit. Rodicia ma nechcu dat k ziadnemu doktorovi, lebo hovoria, ze by mi dal len nejake lieky, a ze lieky su hnus. Podla nich sa mam vediet kontrolovat sam. Co mam podla vas robit? Uz som premyslal aj nad samovrazdou, som pravdepodobne psychicky naruseny.

Pokoj pokoj

jejda prosim ta...boxuj do boxavacieho vaku alebo si nájdi aktivitu kde by si to vybil. Ale najhorsie zo vsetkeho je, riesit to samovrazdou! Takze ries to ale pokojne a s rodicmi najlepsie.