Príbeh o hnusnej svokre

Príspevok v téme: Príbeh o hnusnej svokre
personality

Jedna mladá dievčina sa vydala a začala žiť v manželovom dome.
Každý deň teraz musela počúvať pripomienky svojej svokry. Po nejakom čase už to jednoducho nedokázala znášať. Rozhodla sa svokry zbaviť. Navštívila obchodníka s bylinami, známeho svojho otca. Povedala mu:

Už jednoducho nedokážem ďalej žiť so svojou svokrou.
Deň za dňom ma privádza k šialenstvu. Nemohol by ste
mi pomôcť? Dobre vám zaplatím.

- Čo by som pre teba mohol urobiť ? pýtal sa bylinkár.
- Predajte mi jed. Otrávim ju a trápenia bude koniec, odpovedala mladá žena.

Obchodník s bylinami dlho premýšľal. Nakoniec povedal:
- Dobre, pomôžem ti. Ale musíš vedieť dve veci.
Po prvé, nemôžeš svoju svokru zniesť zo sveta naraz,
pretože potom by si ľudia ľahko domysleli, čo sa stalo.
Dám ti také byliny, ktoré ju budú otravovať postupne,
nikoho ani nenapadne, že by to bola otrávená.
Po druhé, aby si od seba naozaj odvrátila akékoľvek podozrenie,
budeš musieť skrotiť svoj hnev, naučiť sa dávať jej najavo úctu a lásku,
počúvať ju a byť trpezlivá. Tak ťa určite nikto nebude podozrievať,
až svokra zomrie.

Mladá žena súhlasila so všetkým, vzala si byliny a každý deň ňich začala pridávať svokre do jedla. Okrem toho sa tiež snažila ovládať sa,
načúvať tomu, čo jej svokra hovorí a dávať najavo úctu.
Keď si svokra všimla, ako sa zmenil vzťah mladej nevesty k nej,
zamilovala si ju z celého srdca. Všetkým rozprávala, že jej nevesta je tá najlepšia, o takejto si ostatní môžu len nechať snívať.
Počas polroka sa tie dve tak zblížili, ako by to bola matka s vlastnou dcérou.

Jedného krásneho dňa potom prišla mladá žena za bylinkárom a zaprisahala ho:

-Preboha vás prosím, zachráňte moju svokru, dajte mi niečo proti tomu jedu,
čo som jej dávala! Nechcem ju zabiť, nechcem, aby zomrela.
Je to tá najlepšia svokra, mám ju rada! Bylinkár sa usmial a odpovedal:

- Upokoj sa, nedal som ti žiadny jed. To, čo som ti dal, bolo obyčajné korenia. Jed bol len v tvojej hlave a zbavila si sa
ho sama.

Tak je to aj s väčšinou našich problémov. Sú jedom otravujúcim náš život.
Je to však jed, ktorý je ukrytý len v našom vedomí.
Zamyslite sa nad tým, či je každý váš problém skutočne tak závažný

Maysha

Pekny pribeh, a takto to funguje aj v realite. Len tí, co maju v srdci zlost a jed, vravia ze to je nerealne. Ak mate v srdci lasku, vela vztahov sa da napravit takym sposobom. Vzdy treba zacat od seba... Preco sa ku mne niekto zle sprava? Co ak mu namiesto vratenia jeho zleho spravania vratim lasku? Mozno sa ten clovek zamysli, uvedomi, pochopi ze nieje dovod byt zly...

pettroneta

tiež si myslím, že ide o pekný príbeh. Ja mám dve svokry. Jednu po nebohom manželovi, druhá je matka súčasného priateľa.
Spoločným menovateľom je partner/ manžel/muž. Každá svokra miluje svojho syna, a je to človek, s ktorým žijem (alebo som žila). Ďalším spoločným menovateľom sú deti, jej vnúčatá, ktoré miluje. Svokru po manželovi pravidelne navštevujem, referujem jej o mojich synoch, pomôžem jej dačo urobiť, prinesiem jej koláče, alebo aj navarím nejakú špecialitu.
Rešpektuje, že v živote mi na miesto jej syna, ktorý umrel, nastúpil iný muž a nehnevá sa zato na mňa.
Priateľovi rodičia mi hovoria, že mám na priateľa dobrý vplyv a sú mi za to vďační. Mám na pamäti všetky ich meniny a narodeniny, keď k nim ideme, pomôžem s niečím, nie sa iba hostím a normálne sa s nimi rozprávam.

Pag

Najväčší problém toho celého spočíva v tom, že ľudia sa nevedia -primerane- brániť. Čiže, pravda v tom príbehu však bola úplne iná, bylinkár tej pani dal skutočný jed, ale keďže svokry majú tuhý korienok, tak sa s ňou nedalo nič robiť. Ak by niekto čakal od svokry, že bude najsamprv dobrá voči neveste alebo zaťovi, tak by mal asi prehodený svetonázor. Ani macocha nebude mať radšej cudzie deti ako tie svoje. Dobrá macocha alebo dobrá svokra sú skôr nereálne rozprávkové bytosti. Bezohľadnosť začala aktuálne kráľovať, mnohí vidia len seba a na toho druhého neberú ohľad.

anria 44

ked som bola mala cca asi 10 rocna - je to uz 25 rokov - bola na zahnanie nudy telka , a pozeravala som rozpravky a sentimentalne veci ,telenovely atd , nebolo tolko otrasnych nasilnych filmov -- a pointa ? ze cely zivot som si myslela ,ze zivot je o tom co vidim v rozpravkach a filmoch a telenovelach ,ze zlo sa na dobro obrati , ze ked bude clovek skromny a pokorny ,zivot sa mu odvdaci ,ze ked bude clovek k ludom dobry a prajny tak bude odmeneny ,ze po utrpeni pride stastie ! viete co , VSETKO SU STRASNE DRISTY A REALNY ZIVOT JE LEN O TOM ,ZE KED NEZOZERES BUDES ZOZRATY :) A VSETKO JE LEN PRESNY OPAK :) viem to ,poznam to na vlastnej kozi :) takze som skoncila so sentimentalnostou :)a bijem sa :) pekny den -