10 ročný teror v rodine

Príspevok v téme: 10 ročný teror v rodine
kava1992

Ahojte, ani neviem, ako by som začal, naša situácia v rodine je posledných 10 rokov neuveriteľne kritická. Bývame v jednom byte starká, otec, brat, mama s nami nebýva. Brat je liečený na schizofréniu, mama taktiež, ja sa liečim na sociiálnu fóbiu a depresie. Naše rodinné problémy spočívajú v katastrofálnom hospodárení, nekonečných hádkach. Už asi 5 rokov máme príjem v priemere aj 1500 eur, za tie roky sa nič nenašetrilo, brat si v banke narobil 10000 eur dlhy a otec mu je ešte ručiteľom. Starká má 400 eur, akonáhle dostane starká príjem, brat si preberie peniaze a rozhadzuje a hospodári po svojom. Starká sa dennodenne háda s otcom, nadávajú si, starká tu je 10 rokov v tejto rodine uväznená a vlastne si ani nechce dať pomôcť, lebo vždy hovorí, že čo bude s bratom a otcom, keď ona nebude. Rodinné dennodenné fungovanie je založené na jedení jedla a hádkach,roky z nich nik nemá žiadne aktivity, brat sedí večne doma, je agresívny, zadlžuje sa, má invalidný 260 eur a mesačnú splátku vyše 400 eur.

Peniaze našetrené žiadne, tu v rodine je to len také dennodenné dožívanie, starká len hovorí, kedy zomrie, brat má bludy, že chce vyhrať tour de france a kraviny, agresivita a otca okrem roboty nič nebaví, iba sedí pri PC a TV. Neviem, aké je riešenie tejto situácie, ohľadom brata, keď sa skončia príjmy starkej a otca, vyzerá to všetko veľmi zle. Ja mám 27, mal som tiež veľmi veľa zdravotných problémov, teraz si dokončujem strednú školu, mám problém sa zamestnať, neviem ako sa vymaniť z tejto situácie, psychológovia mi odporúčajú ísť do komunity, sám sa bahním v tomto a rodina ma ťahá na samé dno, som demotivovaný, v týchto podmienkach sa neviem rozbehnúť.

swistica

1.) pokracovat v liecbe
2.) dokoncit skolu
3.) pokusit sa najst pracu
4.) prenajat si byt
5.) mozno aj zobrat starku k sebe ak by chcela ist

To je idealne riesenie. Realita moze byt tazsia. Minimalne vsak skus nadviazat spojenectvo so starkou. Z tvojho popisu vyzera, ze je u vas jedina v pohode. Tak nech si svoj dochodok preberie sama, prispeje na stravu a byvanie a zvysok nech uz nikomu nedava a setri aspon ona.