Zmena osobnosti po nehode

Príspevok v téme: Zmena osobnosti po nehode
KaroI

Manzelka mala pred 2 rokmi nehodu, sli sme na bicyklich dolu kopcom a zboku nam vybehol pes, no ona padla tak nestastne, ze ostala v bezvedomi. Hoci mala prilbu, mala okrem inych zraneni aj opuch mozgu, museli jej otvorit cast lebky kvoli tlaku mozgu a bola mesiac v umelom spanku. Z fyzickych zraneni sa dostala, no horsie je, ze ma zmenu osobnosti. Predtym bola mila, nezna, inteligentnejsia. Teraz sa sprava niekedy dost hrubo, az vulgarne, ma strasne vykyvy nslad, je velmi necitliva. Pracovala v nadnarodnej spolocnosti, no museli ju prepustit, lebo nezvladala pracu, napr. sa je velmi zhorsila anglictina, zabuda veci, nevie prist nacas. Teraz robi lahsiu pracu s volnou pracovnou dobou, nieco ako home office. Horsie je, ze ja to uz nezvladam, utoci na mna, nezmyselne ma obvinuje a uz sa na mna parkrat zahnala. Lekari sa vyjadruju, ze je v podstate v poriadku a pokial ona sama nepoziada o psychiatricku pomoc, tak s tym nic urobit nemozu a ona samozrejme seba vnima, ze je ok. Ked jej spominam, aka bola, tak mi tvrdi, ze sa na to nepamata. Sex s nou je velmi divny, taky tvrdy, ona zacala pouzivat pri tom vulgarne sliva.
Ja som na dne, neviem ako dalej. Radsej by som si zelal, aby mala fyzicke nasledky, nie taketo. Rozmyslam o rozvode, lebo nevladzem zit s takouto inou zenou, nie takou, aku som si bral.
Viete mi nieco poradit?
(Sme spolu 6 rokov, deti nemame.)

SofiaElla

Môj príspevok berte ako úplne laický, ale vyjadrím sa.
Lekári, vedci, vlastne nikto dodnes nedokázal preštudovať mozog. Nevieme si rady ani s vedomím a podvedomím.
Vaša žena sa zmenila a ak to neviete zniesť, ak je svojprávna, navrhnite rozvod. Osobne sa snažím pozerať na morálne alebo etické hľadisko "záujmu", ale ak vy trpíte, tu ho naozaj nevidím.