Arytmia, busenie srdca

Príspevok v téme: Arytmia, busenie srdca
Jozef123456

Dobry den,

Mam 30 rokov a niekolko rokov aktivne sportujem. Beh, trusitika, bicykel. Moja kondicka je naozaj na slusnej urovni. Nefajcim, nemam stres, citim sa silny, zdravy a fit. Stravujem sa zdravo.

Asi rok mavam arytmiu, busenie srdca, ked si lahnem, ci uz vecer alebo aj cez den, vzdy sa to spusti ked lezim. Najhorsie je to na lavom boku. Tep v lahu mam vtedy okolo 100 az 130. Opakuje sa to cca kazdy treti den a trva to celu noc az do obeda buduceho dna. To busenie je nepravidlene, srdce skace na kazdu stranu. 3 uderi, pauza, 5 uderov rychlo, 2 pomale a tak... Chodim ku kardiologovi a ten po roznych vysetreniach povedal ze s tym musim zit. Problem je, ze chcem sportovat a velmi ma to obmedzuje. S takym busenim nemozem sadnut na bicykel alebo ist behat lebo mam tep 200. Nepomaha magnezium ani ine doplnky ako elektrolity a ine, naozaj som skusal vsetko. Skusal som sport vysadit na viac ako 2 mesiace a nic sa nezmenilo. Prosim o radu ako sa toho zbavit? Aspon aby sa to neopakovalo 3x do tyzdna a na tak dlhy cas. Som z toho unaveny. Dakujem

Trulelek

Jozef . Mal by si absolvovať kardiologické vyšetrenie , ktorého súčasťou je tzv Holterov monitoring ktorý sleduje srdce 24 hodín denne . Pravdepodobne / pokial nie je k dispozícii tvoje EKG/ sa môže jednať o takzvanú fibriláciu predsiení . Často je to vrodené . Ďalšie špekulácie nie sú vhodné bez vyšetrenia srdca .

anria 44

tak toto presne som mala rok dozadu na dovolenke v italy - lahla som si pod strom na deku na chrbat ze sa vystriem - srdce mi zacalo neskutocne trepotat nie chvilku ale ako som lezala -- sadla som si ,pomali prestalo - lahla som si znova -- sadla prestalo -nechapala som to -- nebolo mi zle . ani slabo ,vobec nic ! ked som cely den bola na nohach nic - vecer som si lahla do postele a znova ! srdce mi trepotalo ako besne , ked som sa dala nabok prestalo to - musela som sa schulit do klbka a pritlacit si ruku na hrud -- aby som s tym vedela zaspat -- mala som to celu dovolenku ! prestalo mi to az ked som sa vratila domov a lahla si doma do svojej postele - poviem vam ,ze som to nechapala a dodnes je to pre mna zahada -- arytmie mavam - ale len take poskocenie sem tam ked som zhrbena alebo ked sa skrcim - ja si myslim ,ze je to od chrbtice , u DR som stym nebola -- neznassam chodenie po dr - tak neviem ani ja --

mjanik

tu by pomohla akupunktúra-treba posilniť srdce,je hnané do vyšších otáčk,aby dodalo potrebné množstvo krvi

Jozef123456

Som pozitivny clovek a realista. Nikdy som nemal pocit, ze ma nieco trapi takze tymto to nieje. Trapi ma len to, ze nemozem sportovat ked chcem, musim sa riadit tym ci mi to momentalne srdce dovoli. To je prva vec v zivote ktora ma ozaj trapi...

Helper1

Ak kardiolog nenasiel fyzicku pricinu, pripusti si, ze srdce je centrom "srdcovych" zalezitosti v tvojom zivote. Ak si najdes, co ta tazi na srdci a spracujes ti myslienky a zivotne postoje, aj srdce sa ti upokoji.