Probiotika

Príspevok v téme: Probiotika
Caiserka

Mozes probiotika uzivat celorocne? Pomahaju mi co sa tyka traviacich problemov a s pravidelnostou stolice, nafukovanim... lepsie sa s nimi citim, nemam problem ani ked zjem nahodou tazsie jedlo.... akonahle vysadim na tyzden a viac... wc chodim kazdy druhy den... zjem 1x za tyzden nieco tazsie a uz ma nafukne picha ma bok, boli ma brucho... proste toto vsetko nemam ked ich uzivam... striedam Linex, Probiofix a Lactovita... tieto sa mi osvedcili pri niektorych som nevidela ziadne zmeny... Mozem to uzivat pohode denno denne?

BJ 2

Caiserka, vyskusala si viac druhov bryndze? Mne niektore tiez nechutia a niektore mi chutili. Su aj bryndze, ktore maju dost neutralnu chut, a niektore viac prenikavu a skvasenu. Potom ti este doporucujem, ak sa ti s tym chce piplat, domaci kefir. Ten obsahuje tiez siroke spektrum probiotik a chuti lepsie. Kozi ci kravsky, obidva su dobre.

Faith Healer, takych studii bolo... ale ok, v podstate dokopy sa z toho neda nic tvrdit. Testovali len 20 ludi. Niesu tam uvedene podrobnosti. Probiotika mohli preriedit zaludocne kyseliny opat na minimum. Nepisali tam, ci pouzivali gastrorezistentne kapsule, a ake mnozstvo dodavali.

To s tymi antibiotikami je zaujimave. Viem, ze probiotika mozu mat potencionalne negativny efekt, ked niesu dobre nastavene. Je to prilis komplikovana zalezitost, ktora sa velm tazko testuje a studuje, kedze su tam stovky druhov kmenov a miliardy bakterii. I tak celkovo sa da tvrdit, ze ludom prospievaju, ked ich beru spravne, k tomu dosli hlavne ti, co ich vyskusali postupne desiatky druhov. Zatial je to v takom stadiu, ze sa to neda ani zavrhnut, ani potvrdit ze automaticky to prospeje, a takisto sa uz vie, ze niekedy, mozu niektore kmene niekomu rozladit crevnu mikrofloru aj k horsiemu.

Ja osobne niesom velky zastanca probiotik, ak sa ma pytas, zaroven byvaju predrazene. Ale tie naturalne, povazujem za rozumne konzumovat (prirodne jogurty, kysla kapusta, bryndza... ale tak ,aby presli zaludkom). To s tymi antibiotikami je zaujimave ako to dopadlo, ale prave tam nenapisali podrobnosti... mozno pouzili len 1 kmen, ktory potlacal ine, to je jasne, ze nieje dobra cesta.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

BJ 2

Faith Healer, to je preto, ze vsetko sa zlikviduje v zaludku.
Hovorim im to stale, ale neveria.
Treba to jest specialnym sposobom, zmiesane s ovocim, musi tam byt cukor a vlaknina.
Toto je typicke manipulovanie studiami, co si sem hodil.
Oni to nastavili tak, aby zaludok pozabijal vsetky bakterie.

Probioticke bakterie v kapsulach odolnych proti posobeniu kyseliny, preziju cestu zaludkom, a tak sa mozu v creve zahniezdit a rozmnozit.
Nie vzdy sa to ale stane. Su tam tisice druhov bakterii a organizmov, niekedy to ovplyvni k lepsiemu, niekedy vobec a niekedy sa moze stat, ze nejaka bakteria to rozladi k horsiemu.

Pokial clovek nema probioticke tabletky obalene gastrorezistentnou vrstvou, treba zjest maly kusok bryndze (5-10g), s trochou vody, a cukru, to prejde zaludkom do pol hodiny a bakterie sa nestihnu zabit vsetky, aj ked trebalo by otestovat, kolko z nich uhynie.
Co som videl ale studiu, tak vacsinou zomieraju medzi 30-120 minut v zaludku, zalezi od pH, ako rychlo, ako aj obsahu zaludka. Cukry im pomahaju prezit niekedy az dvojnasobne dlhsie.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

Caiserka

Defcon/ po 1 som sa nepytala co to je, nakolko viem, ale to ci sa mozu probiotika uzivat celorocne, tak znela otazka.
Ja mam porobene komplet vysetrenia a problem danych problemov je moj zlcnik avsak zatial mi to nechcu riesit operacne. Na stravu sa nemusim kriticky pozerat nakolko mam kvalitne stravovanir s dodrzovanim vsetkych zasad, to mi prislo proste same danou situaciou.

Defcon

Ako vies, ze za tym nie su alergie ? Alebo co tak potravinova intoleracia ? V kazdom pripade by som zvysil prijem vlakniny, kyslomliecnych produktov, znizil mäso a inu hutnu stravu a kriticky sa pozrel na celkovy jedalny listok.
Lebo tlacit do seba nonstop probiotika je sice mozne, ale neodstrani to primarny problem