Kolonoskopia vybratie polypov

Príspevok v téme: Kolonoskopia vybratie polypov
Ponfi

Zdravím vás. Chcem sa opýtať na vaše skúsenosti s kolonoskopiou. Robili mi v Banskej Bystrici kolonoskopiu hrubého čreva a odstránili mi jeden polyp. Ešte 4 dni po odstránení sa necítim najlepšie. Mám pocit akoby mi v tom mieste odstránenia brnelo (inak to pomenovať neviem) a tiež ma viac nafukuje oko obvykle a okrem toho ma tam slabučko občas zabolí. Keď som volal na gastroenterológiu kde mi to robili, povedali že je to v poriadku. Predpokladám že po odstránení sa vytvorila malá ranka, ktorá sa asi dlhšie hojí, keďže je v prostredí plnom rôznych baktérií, či prospešných alebo škodlivých. Len dúfam že to časom prestane. Celú kolonoskopiu mi ani nemohli spraviť keďže to bolelo. Doktor sa dostal len po prvý ohyb čreva. V tej časti kde sa dostal našiel jeden polyp ktorý hneď odstránil. Na dokončenie kolonoskopie ešte musím ísť o 4 dni. Tentoraz ale pod celkovú anestéziu. Podstúpiť to musím, keďže mi v stolici našli skryté krvácanie. Tiež som mal problémy s trávením. Musia prezrieť aj ten zvyšok hrubého čreva. Ono je v podstate aj dobre že tam zase idem, lebo mi môže pozrieť aj to čo už bolo odstránené. Určite sa chystám doktora na to upozorniť, že mi to robí ťažkosti. Síce nie veľké, ale predsa len ťažkosti. Aké máte s odstránením polypov v čreve skúsenosti? Mali ste potom nejaké problémy? Tiež by som chcel vedieť aké máte skúsenosti s kolonoskopiou pri celkovom uspatí. Ďakujem za odpovede

mate59

Kolonoskopiu vykonajú v poobedňajších hodinách v nemocnici. Na expektačných lôžkach ti najprv dajú infúziu,potom prevezú na oper. miestnosť,kde vykonajú zákrok v CA.Privezú naspať na expektačky a tam ležíš asi do 17-18 hodiny,potom ťa dr. prepustí domov.Problém som nemal žiadny,len nafúknuté črevá,vzduch treba vypudiť von.To,že mi vycvakol polypy som nijako necítil potom.Venuj sa dobre príprave,aby bolo črevo čisté a dobre prepláchnuté,aby ťa nepreobjednal.Pri vedomí sa pre bolestivosť nedala kolonosk.dokončiť,dr. navrhol CA.Problémy nemám.