Partnerov syn

Príspevok v téme: Partnerov syn
Monnka1990

chcela by som vás poprosiť o radu, pretoze som uz bezradna... Prosim, skuste ma hned neodsudit, nie som na veci, ktore tu napisem, hrda... Naozaj si neviem pomoct, ale neznasam partnerovho syna, ktoreho ma s predoslou partnerkou. Maju striedavu starostlivost a nech sa snazim ako sa snazim, nedokazem tento problem v sebe vyriesit. Vzdy ked je maly u nas (ma 5 rokov), som nervozna a su chvile, kedy ho doslova nedokazem vystat. Je velmi rozmaznany, podla mna zle vychovany (nemam zatial svoje, ale mam krstneho syna, o ktoreho som sa starala od narodenia niekedy aj uplne sama, a to sa neda porovnat s priatelovym synom). Maly nevie rozpravat poriadne a to uz ma 5 rokov a priatel s byvalou to neriesia.. Nemozem malemu ani nic povedat, lebo sa oduje a rozreve aj za to, ze mu poviem "Ivko vyzuj si topanky, dnuka sa nechodi v topankach"... Proste poviem mu uplne pekne a on vyrobi taku dramu, ze dovidenia. A podobne bludy. Partner si vela veci aj uzna, ked sa bavime len my dvaja,,, ale akonahle pride realna situacia, ja som zla vadna, co nema deti a neviem sa k nim spravat a maly je svaty.. Prosim poradte ja uz som zufala

Poradkoo

Rozid sa, toto nedas, cim viac bude starsi tym to bude horsie a to nevravim o puberte. Je to jeho syn, bude ho mat vzdy radsej ako teba a ked sa rozhodne intrigovat, ty budes tahat za kratsi koniec. Aj ked ty s nim budes mat deti, tak prvorodeny bude vzdy princ. Najdi si bezdetneho. Nestracaj s nim cas!

mate59

Je to pomerne ťažké.Určite sa musíš s partnerom dohodnúť na výchove a stáť si potom za príkazom musíte spoločne obaja.Čiže ak vyzuť topánky, a malý začne revať,tak to musí žiadať aj partner a dieťa sa musí výchove prispôsobiť.Časom a dôsledne dieťa zistí, čo si môže dovoliť u vás a čo u mamy,že nie sú iba práva,ale aj povinnosti.Ak v tomto nebude partner s tebou zajedno,tak je akákoľvek snaha zbytočná.Teba to bude jedovať a budeš to v sebe dusiť a on tomu nechá voľný priebeh,čo môže viesť k rozvratu vášho vzťahu.Ak nenájdete na výchovu spoločnú reč,vzťah by som navrhol po debate s partnerom ukončiť