Vredy na koži

Príspevok v téme: Vredy na koži
Tania7171

Zdravím, už dlhšiu dobu ma trápia vredy na vnútornej strane stehien. Minuly rok bola situácia zlá a až do teraz som mala relatívne pokoj. Okrem vredov mám na stehnách drobné akné a čierne bodky. Dosť mi pomohlo keď som si stehná umývala antibakterialnym mydlom a však pred pár dňami sa mi znova po viac ako roku urobil bolestivý vred vo veľkosti pingpongovej loptičky na stehne. Pracujem ako čašníčka tak si viete predstaviť aké bolestivé a obmedzujúce to je. U kožnej som bola vraj ide o obyčajne akné ale mastička od nej nepomohla. Mám nadváhu a to že sa mi stehná dotýkajú mi nepridáva. Máte niekto podobnú skúsenosť alebo nejaké rady ? Ďakujem

pettroneta

Vzhľadom na Tvoju nadváhu môže ísť aj o zápareninú s mechanickým drazdenim. Pýtať si v lekárni mást proti zapareninam. Nosiť co najvzdusnejsie materiály, na noc nočnú košeľu. No a s konečnou platnosťou by si sa vedú zbavila, keby si sa zbavila nadváhy.

preVredacku

Hladaj suvislost s oblecenim. Nenosis nejake nohavice, pancuchy specialne len v zime? Reakcia na farbiva napriklad. Nejes neco len v zime? Klobasy napriklad. Nerobis nejaky sport len v zime? Sportove oblecenie napriklad.

pettroneta

Je to na návštevu dermatológa. Môže to byť aj prejav alergie, či už na materiál, z ktorého máš oblečenie, alebo aj na jedlo.

Vredacka

Ja neviem tiez cim to je ale roky rokuce to mam takto: kazdy rok ako nastupi zimne obdobie ( vzdy to zacne oktobri a trva to do konca marca cca) tak ma na vnutornej strane stehien vredy vzdy napr na jednoˇ stehne dva a na druhom jeden... akonahle sa zacne miznut niektory tvori sa na inom mieste kusok dalej dalsi... same to zmizne na jar...
vsimla som si vsak jeden suvis ked sa stane medzitym ze ochoriem a musim nahodou uzivat antibiotika tie vredy sa netvoria... akonahle sa vratim do normalu a som cca uz mesiac po antibiotikach vredy zacnu znova... ale marci same od seba skoncia... a vratia sa na zimu... takto sa mitmo deje roky