Je toto nizky tlak? Moze sa mi kvoli tomu motat hlava?

zena

Z toho nie. Tlak klesá pri alergických reakciách na lieky, potraviny, tekutiny...
Začni si svoj tlak sledovať, merať a pátrať po príčinach.

tlaky

zaujala ma ta alergia..uz od leta mam opuch sliznice nosa, stekanie hlienov do hrdla nic nezabera, tak ma ORL poslal alergologovi ale cakam na vysetrenie dlho. Moze to byt z toho? je tam dg chronicka rinosinusitida zatial..zeby z toho sa mi tak motalo?

zena

Drieková časť chrbtice nemá vplyv na TK. Ten tvoj nie je nízky, len znížený, keďže normál je 120/80.
Aj napriek tomu sa ti "hlava môže motať", ak máš dlhodobe vyšší tlak a ten sa ti ZRAZU zníži.
Točenie hlavy má veľa príčin - dehydratácia, nedostatok kyslíka, prudké pohyby (vstávanie), únava, stres, hypotenzia, lieky, alergie, ochorenie očí, uší, infekčné...
V akútnom prípade pomôže 1 šumivý Celaskon a zvýšený príjem soli.

tlaky

mam posunutu platnicku ale v krizoch, tlaci mi na nervy, zeby z toho? povedali mi ze to by musela byt v krcnej chrbtici aby mala taky vplyv?

Never

Môže ísť o rôzne príčiny a jednou z nich môže byť a aj to že máš zakrivenú krčnú chrbtica stavce ti tlačia na miechu a tým pádom máš závraty, ak ide o stratu rovnováhy a koncentrácie tak môže ísť o problém s ušami