Prvykrat na vysetrenie u urologa (som muz)

Príspevok v téme: Prvykrat na vysetrenie u urologa (som muz)
CoMaCaka

Co ma tam caka?
Mam problemy s erekciou ked masturbujem ze ma boli tesne pred vyvrcholenim v penise
Mam otazky:
- zisti lekar ze som este panic aj ked mam 28 rokov?
- ako prebieha samotne vysetrenie?
- budem sa musiet pred lekarom vyzliect?
- bude mi šahat na genitalie?
- budem musiet masturbovat pred nim aby zistil kedy mi bolesti vznikaju?
- budem musiet odovzdat tam moc alebo ejakulat?

HRuvio

Kamoško ja zajtra idem prvý krát k urológovi a mam celkom obavy. Mám problém udržať erekciu a niekedy pri masturbácii sa mi dokonca ani nepostaví. Asi mam niečo s ciavami alebo ma napadlo že mamnedostatok testosteronu...Je to jeden zdovodov prečo sa somnou rozišla priateľka :( Dnes som bolu obvodnej pre ten vymenny papierik (vraj hopotrebujem kurologovi) a v plnej čakárni sa ma doktorka spýtala aký mámproblém. Mňa oblial studený pot a proste som jej nevedel odpovedať :D kedže tam na mna pozeralo asi 10 ludí. Nakoniec tam napísala problem s močenim. Dúfam že to zajtra prebehne v poriadku a zistím čomivlastne je.

mate59

odpovede na otázky
- nezistí,ani sa na to nebude pýtať
- ako je popísané v predošlej odpovedi
- nohavice pod kolená
- áno,prehmatá varlatá,penis
- nie
- ejakulát určite nie,moč možno,záleží od palpačného vyšetrenia prostaty,berie sa i krv za účelom zistenia PSA,ale nemusí.

nicstrasne

Lekár vás požiada, aby ste sa vyzliekli od pása smerom nadol a vyšetrí vám pohmatom cez brušnú stenu orgány močového ústrojenstva. Takisto vám vyšetrí semenníky a penis. Vyžiada si dovolenie vyšetriť vám prostatu pohmatom cez konečník. Skúsený lekár vykonáva takéto vyšetrenia rutinne a veľmi ohľaduplne. V období medzi preventívnymi prehliadkami by ste si mali doma robiť samovyšetrenie semenníkov. Ak mal (má) váš pokrvný príbuzný rakovinu semenníkov, žijete v stresových podmienkach, máte nadváhu, fajčíte alebo nadmerne užívate alkoholické nápoje, samovyšetrenie semenníkov by sa pre vás malo stať rutinou.

IV. Váš urológ vám môže urobiť aj ultrazvukové vyšetrenie prostaty alebo vás môže odporučiť na pracovisko, kde vám vyšetrenie urobia. Toto vyšetrenie sa vykonáva v polohe ležmo na chrbte, pohybom sondy po vašej koži.

Návod na samovyšetrenie semenníkov

Samovyšetrenie semenníkov vykonávajte pravidelne každý mesiac.
Vyzlečte sa od pása nadol a postavte sa pred zrkadlo. Pozrite si dôkladne tvar mieška (veľmi často býva prirodzene jeden väčší ako druhý), farbu kože. Všimnite si, či koža nie je niekde zmenená.
Rukami jemne uchopte semenníky a dôkladne ich prehmatajte. Všímajte si, či majú rovnakú veľkosť, rovnaký tvar, či majú hladký povrch, či tam nenahmatáte nejaké hrčky.
Potom semenníkmi jemne pohybujte a sledujte, či sa v miešku voľne pohybujú.
Kontaktujte svojho lekára hneď, ako zistíte:

pri prehmatávaní nejaké hrbolčeky, zhrubnutia, uzlíčky, hrčky v semenníku alebo priľahlých slabinách,
že jeden semenník je zrazu väčší,
že na koži mieška sú viditeľné zmeny.