Protruzia disku L5S1 s utlakom na nervy, platnicka, bolesti, pomoc

Príspevok v téme: Protruzia disku L5S1 s utlakom na nervy, platnicka, bolesti, pomoc
Chrbatik

Ahojte, vyliecili ste sa niekto z protruzie disku ked uz tlacila na duralny vak a trocha na miechove korene? Pomaha Milgamma M? Ja sa trapim uz skoro rok. Operovat sa dat nechcem, bojim sa. Idem skusit ozon. Mala som vela injekcii, liekov typu Dorsiflex, Flector, boli aj casy, kedy som od bolesti skrabala zem...mam strach, ze to takto uz zostane:( Pomohol niekomu napr SM system?

Milena123

Mala som podobnu protruziu disku a pomohol mi ozon, hoci som si zan vtedy zaplatila, no isla som hned ako som sa dozvedela diagnozu, nakolko som poznala princip ako ten ozon funguje. Ozon Ti "vysusi" trciacu cast platnicky a tak zbavi tlaku na nerv.
Ale ak to budes odkladat, tak Ti ta trciaca cast moze ztvrdnut v tej vysunutej polohe, a tak uz ani ozon nepomoze.
Lieky na tlmenie bolesti som dlho nebrala, len asi tri mesiace.
Neviem ci teraz uz preplaca tento ukon poistovna, ale to je jedine co Ti este moze pomoct.
Ziadne lieky, alebo akupunktura sa tomu nevyrovnaju, lebo tie iba tlmia bolest.

xiaomi

no mal son presne toto iste 5 rokov dozadu....najhorsia bolest aka moze byt...lekari ma dodrbali este viac,zla liecba.. uz som mal ist na operaciu,nakoniec som nasiel spickoveho doktora v DS ,zaslal som cd s nalezom.siel na ozonoterapiu a pomohlo na prvy krat.teraz len cakam kedy to pride znova,bolo mi povedane ze sa mi to vrati znova.zatial 5 rokov klud,ale je pravda ze sa vyhybam fyz praci,v zime treba davat ppozor na chlad,ked sa spotis,hned dat suche tricko..proste uz nikdy nebudem robit to co by som chcel,ale zial...

zena

To máš vážne takúto dg. protrúzia disku L5/S1, ktorá tlačí na durálny vak a "trochu na miechové korene"?

Čo sa protrúzie disku týka, tam by nejaký veľký problém nebol, problém je však v tom, že to máš vysunutú platničku práve v tom najproblematickejšom mieste - poslednej driekovej platničke, ktorá nesie najväčšiu váhu a jej zotavenie preto trvá oveľa dlhšie.

Aby si sa zbavila bolestí, potrebuješ uvoľniť tlak na durálny vak, a to dosiahneš len tým, že sa platnička dostane na pôvodne miesto. Pomôže kvalifikovaný odborník na mäkké techniky, cvičenie, akupunktúru, ozón...

ahjajjaj

mala som protrúziu aj disku L5S1 s iritáciou koreňových nervov a zápalom sedacieho nervu, brala som aj Millgammu aj kortikoidy a pomáhalo to trochu. Mala som to 2 krát, raz mi to trvalo 10 mesiacov, kým som sa vyliečila, druhýkrá pol roka.
Takže: dorsiflex a fflector - málo účinné, iba o čosi lepšie než nič
Milgamma - v kombinácii s kortikoidmi - už neviem akými - v injekčnej forme
Injekcia kortikoidu: priamo do postihnutej oblasti - pomohla - ale vraj sa nesmie podávať často
Lyrica - ona síce zabránila ostrej bolesti pri iritácii, ale tým pádom som sa prestala vyhýbať tým pohybom, ktoré bolesť spôsobovali, lebo som ju necítila, potom som bola po 3 hodinách v práci totálne hotová a ubolená
magnetoterapia, laser, ultrazvuk, akupunktúra, elektroterapia - dočasná úľava ale viac ma vyčerpávalo na tú rehabilitáciu vôbec ísť a potom sa vrátiť domov
McKenzie cviky - výrazne pomáhali.
Moje odporúčanie: kortikoidy - v injekčnej alebo infúznej forme, a výživové doplnky na elimináciu nežiadúcich účinkov kortikoidov. Jemné cviky na paže a hornú časť chrbtice, aby nebol pocit, že je celý chrbát dolámaný. McKenzie cviky. - ak pri tomto nenastane zlepšenie za 2-3 mesiace, je na mieste ozón, a keď nezaberie ani ten, potom operácia.