Uzkost a panika nicia moje cestovatelske plany, prosim pomoc:(

Príspevok v téme: Uzkost a panika nicia moje cestovatelske plany, prosim pomoc:(
Panicka

Cez leto som bola vo Viedni a chytila ma tam strasne silna uzkost, az panicky atak. Musela som 3x na WC, uplne som sa triasla, hned sme museli z mesta prec. Zacalo to v dopravnej zapche. Znicilo mi to cely vylet a den, este 2 tyzdne som sa davala dokopy.Takto som sa necitila uz velmi dlho. Vzdy som bola vdacna, ze mi ta mrcha da pokoj pri mojom konicku, cestovani. Mam ist tento rok letecky do Skotska, prosim poradte mi co robit? Bude stacit ked si dam Lexaurin, Xanax? Mam strasny strach. Ja viem, ze to je sialene, ale bojim sa, ze uz nikdy nebudem moct cestovat, ani autom, ani lietadlom, zacina sa mi to diat ked som daleko od domu. Co mam robit? Mam si dat predpisat ADcka? Co mi je:(

pKornutok

Panika a strach môže súvisieť s adaptáciou/maladaptácioiu na nové živ. podmienky a pomery, v ktorých sa nachádzame a kde je oveľa, oveľa viac neg. podnetov, ako to bolo kedysi, kedy sme sa k nám správali hyperprotektívne. Ak dostaneš paniku, tak si treba uvedomiť, že to nie je z teba, že tá panika/strach nie je tvoja, musíš ju vytlačiť na okraj svojho vedomia, ducha zlomiť nemožno. Treba sa od toho odstrihnúť/odrezať (nie podrezať) a ísť vpred ako univer. vojak, nebrať prílišné ohľady, lebo hlavný –konštrukt- si to vyžaduje a ten je silnejší ako človek. Neboj sa do tej paniky udrieť alebo kopnúť, vzoprieť sa, áno, kopni si do nej, nič ťa nemôže zlomiť. Aj ja mám podobnú psychiku, lebo aj moji rodičia si žili ako v bavlnke, ale čo ma potom, že? JBNT, psychika, nepsychika, vedomie zachované, lucídne, odpovede adekvátne, miestami úlety do sveta fantázie, Divočina, zober si kriedu, poď k tabuli a píš.

anria 44

viem o com pises. stav paniky a uzkosti sa u mna prejavil prvy krat ako 22 rocnej - nevedela som to nikomu vysvetlit . povedat - doktori na mna kukali jak na blazna -- predpisali mi xanax . nieco a ukludnenie - ja som to nebrala ... potom som sa zamilovala - atd --a mala som pokoj - dalsie ataky prisli ked som mala asi 29 cca -- uplne z jasneho neba .. v noci --- bol to horor.. skoro som sa zblaznila - nechavala som si to pre seba -- som strasne uzavrety clovek - nedokazem povedat co citim ,radsej stym sama bojujem .a bol to teda strasny boj - bez tabletiek ,bez nicoho -- potom viem ,ze som si od kamosky z lekarne zohnala nacierno xanax - nezaberal mi -nevedela som co mam robit, nedokazala som realne rozmyslat - v noci som nemohla spat sklbalo mi celym telom.. ten stav na hrudi ako keby mi niekto zverakom zvieral hrud a ten neopisatelny strach z nicoho -- inak vravi sa ,ze to vznika z nedostatku magnezia v tele - ale to viem az teraz -- ale co mozem povedal a nikto to tu nepochopi a odsudi ma ,no mne na to zabral alkohol . / nikdy som nepila / ludia si mysleli ze som blazon ,ze si nikdy nic nedam .. ani na oslave . nikde , iba pohar mineralky , ludia ma brali ,ze som spadla z visne -- a vten vecer vycerpana z toho som si dala PIVO ! cierne ladove cele som ho exla . po chvili som zacala citit uvolnenie .... dala som si aj druhe.. a po tom sa mi uplne ulavilo !!! rozplakala som sa od stastia ! a konecne som sa normalne vyspala !!!!! rano som vstala ako vymenena. a uz som vedela co je mojim liekom ! kedykolvek to na mna prislo mala som zasoby .. vlastne som si v hlave vytvorila stit . ze HAHA teraz s na mna neprides ja tu mam zbran !! a ako sa povie ,ze vsetko je v hlave . po tomto boji mozem povedat - ze som sa z toho dostala -- ano pride to na mna ale nie v takej sile ,som uz voci tomu obrnena ! nema to na mna taky dosah.. naposledy ked mi takto bolo som si z kamoskou sadla na pivo .- pokecali sme . dali sme si --a vsetko opadlo - dalsi den bol super . nic mi nebolo --- ja mam taky nazor , ze tieto stavy ,ma v sebe asi clovek zakorenene niekde hlboko - ako cierna diera v cloveku , viem ,ze ludia budu pisat o alkoholizme a bla bla -- ano moze clovek do toho spadnut ! ale ja som nespadla !! dam si iba ked je to nevyhnutne ! nemam potrebu chlastat kazdy den do nemoty - ani ma netrasie ,ked si nedam . ani cez den nemam pomyslenie -- a to je uz 4 rok co je alkohol / nie tvrdy ! v mojom zivote -- ze si ho dam ked potrebujem ! niekedy su zle veci aj na nieco dobre - a nechcem tu nikoho nabadat na zle chodniky - ale vravi sa ze pivo je casa plna zdravia a ma velmi dobry vpliv na psychiku cloveka ! jedine co ma serie ze som pribrala . :( apropo a nasad si magnezium !!!! to je dolozite !!

ahjajjaj

ahoj, keď máš presne určené, kedy sa Ti to stane a z čoho, nos pri sebe xanax. Napr. jedna pani čakala u obvodného lekára. Že má dcéru neviem už kde v zahraničí a strašne sa bojí lietania a chce ísť za ňou, tak si dá xanax, a ide za ňou. Ale ak to máš tak, že Ti to príde kedykoľvek a nečakane bez logického súvisu, potom Ti neviem poradiť...

TheVillage

Potom by pre teba a tú starú mrchu s ktorou si dožil svoj cestovateľský sen bola ešte ponuka erotickej dovolenky.. Choďte spolu do p...e

Dubai

Píšeš že vieš že je to šialené lebo si ŠIALENÝ.A tráviť dovolenky môžeš akurát doma a to z tou tvojou starou k... vou..hehe