Vodna korytnacka

Príspevok v téme: Vodna korytnacka
Pismenkova

Mam doma korytnacku zrejme pismenkovu ale 10 rokov zila v akvariu v ktorom chodila iba po dne a načahovala hlavu nad hladinu. A teraz ked som jej kupil vacsie akvarium aj s plosinou na susenie chodi (neplava) pod hladinou ale iba velmi tazko natahuje hlavu nad hladinu ale neviem ci vie alebo nevie vyliezt na plosinu. Prosim poradte mi preco neplava a ci vie vyliezt na súš pretoze chodi iba po dne a natahuje hlavu aby sa nadychla . Dakujem vopred za odpoved.

Yue

V prvom rade ťa musím pochváliť. Čítala som, že každá korytnačka, či suchozemská alebo vodná, potrebuje aj pevnú zem pod nohami, kde by si oddýchla od plávania a zároveň mohla dýchať. Je možné, že tvoja korytnačka si len musí zvyknúť na nové prostredie a na novú vymoženosť. Mala som známych, ktorí mali korytnačku v akva s rybkami. Bez možnosti, aby korytnačka mohla vyjsť na nejaké miesto, kde by si oddýchla od plávania. Keď som im povedala, že to nie je správne a je to vlastne týranie tej korytnačky, hádali sa so mnou, že tá korytnačka je takto v pohode, veď keď niečo, vyplave hore a pôjde sa nadýchnuť nad hladinu. Samozrejme, že korytnačku nechali tak. Ty sa staráš, mnoho ľudí by si mohlo brať z teba príklad.