Toto mam v hrdle

toNiejeSranda

Je to hnis a hlien
Okamzite nasadit antibiotika, teda sup sup k lekarovi!
Diagnoza:
Bakterialna hnisava angina

1234567Lenka

Grinch/ tak toto je svata pravda vzdy ide o bakteriu avsak mnohy si myslia " pil som studene boli ma hrdlo, to odo mna nedostanes, to mam s tej studenej kofoly" :))))

Grinch

Toto si namiesaj: pohar teplej vody(nie horucej ani studenej), 2 cajove lyzicky morskej soli jemnej a 1 lyzicku sody bikarbony. Tymto si to gargaluj, vuplachuj hrdlo 3x denne. Soda bikarbona je tam velmi podstatna, ked ide o bakteriu. Vzdy, ked boli hrdlo ide o bakteriu. A pi salviovy caj s medom.

Monika1984

Antiantibio/ to mi je uplne jasne! avsak su veci pri ktorych sa clovek tomu naozaj nevyhne!
ja nie som zastanca antibiotik a kedze sa na mne vzdy prejavi aj mnozstvo neziaducich ucinkov vyhybam sa im ako mozem...nechcem ich brat pokial nemusim...to je samozrejme

Antiantibio

Ano Monika, liecba atb bude kratsia a znicia ti okrem choroby aj tvoj imunitny system (kedze ten je tiez zivy, cize bioticky) a pecen, kedze ta musi odburavat vsetko, co nema DNA daneho organizmu a pecen je tiez bioticka.
Radsej to nechat na vlastny imunitny system ako sa nechat rozbit.
Je to nieco ako vojna, ked ta napadne nepriatel, mas 2 moznosti:
1. rozbombardujes ho delami a bombami z lietadiel a znicis cele mesta
2. zoberies pusky a budes strielat nepriatela po jednom, pripadne pride na suboj s nozmi a vtedy sa zachova cela infrastruktura.

Vyber si...

Antiantibio

Ano Monika, liecba atb bude kratsia a znicia ti okrem choroby aj tvoj imunitny system (kedze ten je tiez zivy, cize bioticky) a pecen, kedze ta musi odburavat vsetko, co nema DNA daneho organizmu a pecen je tiez bioticka.
Radsej to nechat na vlastny imunitny system ako sa nechat rozbit.
Je to nieco ako vojna, ked ta napadne nepriatel, mas 2 moznosti:
1. rozbombardujes ho delami a bombami z lietadiel a znicis cele mesta
2. zoberies pusky a budes strielat nepriatela po jednom, pripadne pride na suboj s nozmi a vtedy sa zachova cela infrastruktura.

Vyber si...

Monika1984

hnisava angina.
mozes byt akokolvek proti antibiotikam avsak toto ti bez nich neprejde, ak aj ano bude liecba trvat dlhsie

Antiantibio

Ja som nikdy antibiotika nezraI aj ked mi ich lekar predpisal. Telo ma samolieciace schopnosti, ma vlastny imunitny system. Sme potomkovia ludi, ktori prezili bez antibiotik (ti ktori to nezvladli su davno mrtvi, cize sa nerozmnozili - prirodzeny vyber Darwin)
Chalan, ty si pekne lahni do postele, kde je teplo, aby tvoje telo nemuselo minat energiu na ohrev a pohyb a nech sa imunita sustredi na boj s chorobou. Hlavne vela tekutin, akychkolvek okrem alkoholu samozrejme a vylezat, telo si s tym poradi, ak ho nebudes namahat inymi vecami, mam to odskusane.

mate59

Je to intenzívne rozbehnutá hnisavá angína,ťažko sa ti aj prehĺta,máš zvačšený čapík.Treba ATB.Ak si v cudzine, možno sa dajú kúpiť v lekárni.

Mesiacik48382

Vyzera to na hnis a hnisavu anginu teda asi to bude sposobovat streptokok ktoreho treba preliecit antibiotikami :)