Jednorazove plienky alebo klasicke?

Príspevok v téme: Jednorazove plienky alebo klasicke?
zuzana11/23

zdravim zddravie.sk!
moj termin je az v novembri, ale asi kazda mamicka a mamicka-cakatelka pochopi, ze moje dni su naplnene planovanim...mojou otazkou je, pre ake plienky sa rozdodnut z pohladu babatka. Vsetky pre a proti z hladiska financneho a samotneho pouzivania som si uz prebrala. Moja mamina mi hovorila, ze je dobre pouzivat klasicke kvoli bedernym klbom. Poradte mi, pre ktore sa rozhodnut?

martika11

Ahoj Zuzana.som maminka 10mesacnej Sonicky a od zaciatku pouzivam jednorazove plienky je to vyborna vec ale odporucam Pampers lebo pri Huggies sa nam zvykol zaparit zadocek a premakali.uzi si tehotenstvo.pa

plienky

mozu byt jednorazove ale nesmie to zvadzat ich menit castejsie a spoliehat sa na reklamu ze zadocek vydrzi dlhsie v suchu.v vdaka tomu su velmi zle plienkove dermatitidy.

frida

no, bavlnene nie su vyhodne ani ekonomicky ani ekologicky - energia, voda, pracie prostriedky. a kto vrati ten cas, pocas ktoreho sa mozes venovat babatku? namiesto prania a zehlenia. a aj babo bude spokojnejsie v jednorazovych.

nashira

Ja som pouzivala na zaciatku jednor. a na to obyc. plienku.Neskor som pridavala obyc. plienku iba ked bolo zapalena ritula.

vranka

pri svojej dcere som používala bavlanene plienky a materstvo som si velmi neužila .. bud som prala, vešala, alebo žehlila.Teraz planujeme druhe babatko a jednoznacne som za jednorazovky a uživanie si materstva inak ako pri pracke ...

piny

mam dve deti, pri oboch som pouzivala jednorazove pampers. Nie je o com sa bavit, hlavne co sa hygieny tyka, zabalis "bacile" a vyhodis do kosa, neprichadzas s tym viac do styku. Tiez som davala na jednorazovu plienku bavlnenu, ale len jednu.

kola

dnes sa uz pouzivaju jednorazove plienky,ale navrch sa dava obycajna plienka a postolkove nohavicky.t.j.prve 3-4mes,pokial je vyvinute jadierko v bedernom klbe,pouziva sa neskor uz len jednorazovka.

emala

V dnesnej dobe sa nema nad cim vahat. Sla by som jednoznacne do jednorazoviek. Ved ani vlozky si dnes uz zeny neprepieraju, nie? Tolko deti vyrastlo na pamperskach a nezda sa mi, zeby bedrovym klbom cosi chybalo...Ked je dieta zdrave, nie je problem.