Nedari sa nam, preklial nas niekto?

Príspevok v téme: Nedari sa nam, preklial nas niekto?
Prekliati

S manzelom sa nam roky nedari..planovali sme si stavbu domceka, nevysiel nam ani jeden pozemok z 5, ktore sme vybrali. Planovali sme si podnikanie, nevydarilo sa, dlhy pribeh. Kamarati sa ukazali byt falosnymi, tiez velmi dlhy pribeh. Isli sme do zahranicia pracovat, manzelov otec sa zabil, museli sme sa vratit. Obaja mame zdravotne problemy, ktore sme predtym nemavali, obaja s chrbatom. Bojime sa uz aj vstat rano z postele, ze co zasa bude. Co sa zasa stane. Bojime sa pokusit o dieta, aby nebolo postihnute. Ako sme byvali optimisticki a plni elanu, tak sme teraz ustrachane klbka nervov. Takto to je 8 rok. Myslite, ze nas volakto preklial? Preco sa nam tak strasne nedari, ked sa lubime? Vratili sa mi uzkostne stavy spred rokov, kedy ma nicila matka. Vidim, ako melieme z posledneho a neviem nam pomoct, vsetky nase plany su v troskach, nemame motivaciu a silu ist dalej a nieco budovat. Zasekli sme sa v zivote a iba prezivame zo dna na den...

Ovecky

Byvanie vo vlastnom? To si strelil trocha mimo nie? Co je na tom divne akoze? Mam platit najom cely zivot? Zit v neistote? Vies kolko stoji garsonka v malom meste na zaprdenom SK? 300€ mesacne, niekoho pol vyplaty! To si mozem rovno tolko davat na hypo splatku a je to aspon naoko moje, nie cudzieho. Mat vlastne byvanie je prirodzene, co maju mladi ostat v detskej? Kam maju ist akoze... Nove auto a ine hmotne veci laskavo zarad do ineho vreca, ale byvaniu daj pokoj.

Medea

Matayo jasne ze život není len raj že sú aj nemilé prekvapenia, ja som napríklad chcela vedieť prečo niekto sa ma dobre a niekto sa trápi, a prečo si ľudia niekedy robia zle medzi sebou.

Matyo

Je zvláštne, že obaja súčasne máte problémy s chrbticou, nechcete vymeniť posteľ alebo matrace?
Inak to čo prežívate je jednoducho život, nikto ho nemá dokonalý a skvelý, každý má svoje starosti a problémy.
Problém nás Slovákov, resp. našej mentality je, že si nedokážeme užívať život, stále len naháňame peniaze, porovnávame sa medzi sebou, musíme nutne bývať vo vlastnom, vlastniť min. 1 nové auto a iné majetky a hmotné veci, ale nevieme odpočívať, vypnúť, vážiť si to čo máme a potom keď príde v živote nejaký problém, tak si hneď myslíme, že za to môže niekto iný, že nás preklial a pod., ale ono to tak nie je, jednoducho c'est la vie...

Medea

Presne môže to byť aj tak ze predkovia niečo urobili a my si to odnášame. Ci je to spravodlivé alebo nie to vie len Boh. Nepreklinajte sa, ani nezavidte si ani sa nesudte myslím slovami.

Zajusik

Ked si precitas 5.Mojzisova tam je asi 30 znakov pozehnani a 30 prekliati cela jedna kapitola je tomu venovana.Na tvojom mieste idem za knazom nech vas zehna spolu modlite a Boh moze ukazat preco je clovek prekliaty su aj generacne kliatby ktore si nesies za hriechy rodicov.Boh tresta do 3 az 4 pokolenia.
Tomu never ze clovek moze hresit kolko chce a Boh to nevidi.Este aj tvoji vnuci a pravnuci si mozu niest nasledky.Na tvojom mieste idem na spoved potom porozmyslajj kto vas tak mohol prekliat a chod za fararom nech vas odklaje.Navstiv krestana a nie sarlatanov
Pozri sa na Kennedyovcov- muzi umieraju v 40ke 50ke a opakuje sa ten cyklus na kazdej generacii

NewJumpFromDBlo

Ked existuje pozehnanie, tak existuje aj prekliatie. Ekonom. nestabilita je sucastou tejto doby, toto treba brat tiez do uvahy. Prekliatie je ako jed, ked ta zasiahne prvykrat, tak ta moze aj zabit, ked opakovane, tak to uz neriesis. Existuje viac druhov prekliati, niekedy sa to neda dat prec na prvykrat. Uz som mohol byt ja davno inde, nebyt..., ale ok, neriesim, cau, bola sranda:-) Had tym jablckom len zacal, teraz uz ma rovno celu spajzu plnu kadejakych pochutin, ale nech len pokracuje, nepride len o ruky a nohy ako prisiel, ale aj o hlavu.

OdkIiatie

Volajte p. Ivankovu, byva v Pustych Ulanoch, to je ta, co publikovala kedysi v casopise Zivot. Zarucene vam pomoze a nezderie vas z penazi, nebojte.
Mala by mat tel. 031 / 7845488