Duse v dome

Príspevok v téme: Duse v dome
lila1989

Pred 5 rokmi sme kúpili zrekonštruovaný starý dom. Malo sa jednat o výhodnú investíciu, pretože nám bol prisľúbený predaj aj priľahleho pozemku za smiešnu sumu. V tom čase sa nám darilo v podnikaní, zarábali sme nadštandardne, takze sme si ten dom trúfli kúpiť, že ešte pristavíme celé poschodie. Po kúpe sa všetko začalo obracať. Začalo sa nám finančne takmer hneď nedarit, zamietli nám odpredaj prilahleho pozemku(aj keď už bol v štádiu, že bol zameraný, všetko), v dome začala vzlínat vlhkosť do 2 metrovej výšky, plesniviet steny, naduvat sa parkety, zrazu nebol obývateľný. Postupne sme sa začali dozvedať pozadie od susedov, kto vlastnil dom pred nami. Pred cca 15 rokmi tam bývali nejakí alkoholici, ktorí sa rozviedli, potom tam bývala mlada rodina s dvojčatami, ktorým bol ten dom vzatý do dražby, lebo nesplacali hypotéku, potom to kupil v dražbe muž, od ktorého sme to kúpili my, chcel to čiastočne zrekonštruovať a predať so zárobkom. Počas zimy mu dotrhalo všetky trúbky, takze vodu, všetko musel robit nove, vlhkosť riešil priemyselným odvlhcovacom vzduchu, čo nám pri predaji zamlčal. Tento tyzden som sa stretla s jednou pani, dostala som sa k nej nahodou(nie cielene) a ešte väčšou nahodou sme sa dostali k téme nášho domu. Pracuje s kyvadlom, energiami a povedala mi, že ten dom obývajú 4 duse, ktoré nevedia, že sú mŕtve a nechcú ten dom opustiť a robia všetko preto, aby tam nikto iný nebýval. Pre mna obrovský sok, pretože toto som videla len v hororoch. Všetko, čo vravela, mi do seba začalo nenormalne zapadať. Povedala, že ten dom bude vyžadovať zásadnú rekonštrukciu, lebo je možné, že sa nám bude všetko kaziť, praskať potrubia(to sa udialo predchádzajúcemu majitelovi bez toho, aby to vedela), keď som na dom priniesla niekedy svojho psa, strašne sa bala ist dnu, nechcela ani za nič zostať vo vnutri(keď sme ju násilne dali dnu, vzdy hneď vybehla von), keď bola na pozemku, nie aby behala po tráve, šla si lahnut do rohu pozemku na studený betón, ale pripisovala som to tomu, že je nesvoja z noveho prostredia a neciti sa tam dobre, muž(flegmatik) je na dome vzdy nervozny, výbušný a v podstate všetky hádky, ktoré mame, sú len o dome, lebo muž existenciu domu ignoruje, predať ho nechce, ani riesit prerabku, lebo na taku rozsiahlu rekonštrukciu peniaze teraz nemame.. keď som tam par mesiacov bývala, kým začala raziť pleseň zo stien, pocula som na povale zvuky, ale myslela som si, že to je zablúdená mys a aj dvojmetrovú uzovku sme tam našli. Keď to zhrniem, všetko, čo sa domu tykalo, sa nám kaslalo a sama som sa vyjadrila už o tom dome niekoľkokrát, že je prekliaty, lebo, čo sme doteraz riešili, to sa pohnojilo, niekoľkonásobne predražilo, vzdy sme natrafili na najväčších podvodníkov a nie je možné, aby sa to dialo len tak, už tomu sama neverim.. pani vravela, že nám ten dom očistila, že vidí, že mi je súdený, čiže ho nemam predávať, ale postupne ho dávať dokopy, ako budú peniaze.. ja mám však z toho domu teraz ešte horsie pocity, veď mame možno 70 metrov vzdušnou čiarou od domu cintorín a čo keď sa tam tie duse, alebo iné, vratia.. pripadne neviem, ako sa dá to vyčistenie domu ešte poistiť, aby tam už “nič” neprislo.. nepočuli ste niekto o takomto prípade? A či tam potom rodina stastne žila až do smrti, lebo v hororoch vzdy všetci s krikom z takého domu utekajú, tak či aj my tak raz nedopadneme.

teo

Ak naozaj riesis svoj problem na dvoch forach to by snad nevadilo. Ale pokial kopirujes cudzie temy tak to je o inom. Ak je toto tvoj problem tak diskutuj, zatial si nereagovala ani na jeden prispevok.

teo

Lenze ma to hacik ze nevies na 100 percent ci je to duch, aky je to duch. Nevies ci to nebude odoberat energiu vsetkym v dome a mozu zacat chorlaviet. Zit uz len s tym pocitom ze duch je v dome nie je velmi prijemny. Duch ma odist tam, kam patri.

zdradca

Hned zo zaciatku,len tolko,ze niesom ziadny okultysta,sarlatan ci nieco podobne. Ale to co ty prezivas som prezil s rodinou aj ja,a viem ti pomoct. Moj pribeh v kratkosti.
Kupili sme dom na dedine. Na dvore toho domu sa syn (23) majitelov zastrelil otcovov pistolov. Rozpadlo sa im manzelstvo,vykaslali na dom,dom chatral. My sme ten dom kupili,hoc sme sa dozvedeli co sa tam stalo a ze proste v nom strasi.
Ja cely zivot som zil v blizkosti cintorinov. Hraval v nich apod. Raz som stretol hrobara ako kopal hrob. Pytal som sa ho,ci sa neboji duchov. On vravel len jedno,s duchmi sa musis skamaratit,nebojovat s nimy.
Tak som ho po pohrebe zastavil nech mi to vysvetli. Vravel. Duse mrtvych,ktore neodisli do raja,bludia na miestach kde boli za zivota.Niektore miesta im este za zivota tzv.prirastli k srdcu a nechceli sa ich vzdat. Atd......skratim to.
Tak sme sa nastahovali do domu. Raz vecer sme sedeli v obyvacke a bolo pocut kroky na poschodi. Potom sa zacala zaclona kolo nas hybat. Nasa yorka zacala stekat. Zena, dcera sa prelakli. Vtedy som vstal a vravel jedno. Najprv meno syna byvalych majitelov. Potom vravim. Mas dovolene byt to s nami v dome ako dlho budes chcie. Ak je vas viac,ste vitany.
Vravim. Viem co sa ti stalo,mrzi nas to.ale nevieme ako ti pomoct.
Ochranuj ak mas taku moc,tento dom a vsetkych co v nom ziju. A ak vies ako ti pomoct daj znamenie.
Odvtedy nasa yourka je kludna, Miro(nazvyme ho tak) da o sebe vediet.
Bud sa rozhybe zaclona,otvoria dvierka na linke v kuchyni,ci hybu kvety na sekretare. Vtedy poviem. Miro srandujes,ci nam chces len nieco zdelit? A je klud. Chce komunikovat len nevie ako. Ani my.
Na zaver. Dom sme nedavali knazom vysvetit,nevolali okultistov nic podobne. Mame malicku kaplicku na parapete. A Miro si ,,lieta ci chodi,,po dome a vsetko je v pohode.
Takze radim ti. S duchmi sa nebojuje. S duchmi sa jedna a da dohodnut. Skus im dovolit byt s vami,ako dlho chcu.
Popros ich nech chrania vas dom aj vsetkych co v nom ziju. A uvidis. Mne to pomohlo. A na ziadne povery never.

Pag

Nuž, áno, peniaze, asi trestný čin, že? Skús si to aspoň raz, bro a potom poznáš pravdu, ale keďže mám ľudí rád, tak ti radím, aby si si to neskúsil ani raz. O nepekných prípadoch ti tu nebudem vyprávať, je ich x - to už nebolo ani crazy, to už bolo o niečom inom:-((( Od toho radšej ruky preč, hoci ulakomiť sa môže každý. Ja ti poradím, ty mne nemusíš.

Duchovia

Duse tam nemusia byt to su klasicke blaboly na pytanie penazi, ale mozu tam byt paranormalne javy, ak niekto vtom dome vyvolaval duchov a mohlo to byt aj pred 100 rokmi boli v tom dome predmety zasvatene okultizmu a vsetko to kazenie tomu nasvedcuje..

Pag

Tak, ono na teraz je to hrroznee, ale ak tam su realni duchovia a zacnete ich vyhanat, tak sa to moze cele este viac vyeskalovat, lebo sa budu jedovat, ze nejaki laik sa ich snazi vyhnat (autorita zero). Cize, skor by som to riesil s niekym kompetentnym, kto si vobec trufa sa do tohto sialenstva vobec pustit, lebo normalni od toho davaju ruky prec. Ak tam je duch, tak sa do toho nikdy nepustajte, dajme tomu pomocou exorcizovanej soli a podobne.