Moze nejaka krajina vyvolat take silne pocity v cloveku?

Príspevok v téme: Moze nejaka krajina vyvolat take silne pocity v cloveku?
emotion

Stalo sa vam niekedy, ze ste boli na vylet, alebo zili chvilku niekde, kde ste citili, ze ste extremne stastny, ale zaroven vas to tak hecovalo, ze ste citili akoby stres a uzkost? Proste stasne silne emocie? Mam to tak z jednou krajinou a neviem sa z toho vysomarit. Strasne som tam stastna, chcela by som tam zit, mozem tam byt az tak stastna ze citim az nepokoj, akoby ma od stastia slo roztrhnut?

in blossom

Ja som sa tak v Londyne citila ako doma. Vlastne dokonca viac "doma" ako doma. Vsetko mi tam prislo take blizke, hlavne parky a rozne zakuticka, domy, nie centrum, to ma nebavilo, ale tie okrajove casti, potom aj pobrezne oblasti Anglicka. Zaujimave. A presne tie pocity, isla som prvykrat nejakou ulickou a presne som vedela, ze ked zabocim napriklad doprava, pridem k takemu domu, ked dolava tak k takemu... Deja vu ako svina.

akinom007

Spanielsko ( rozne casti aj ostrovy niekolko x-nevyvolali vo mne tie pocity, Francuzsko, Grecko, Chortvatsko, Dubaj-rozne casti-nie. Napr v Budapesti som sa este citila zvlastne dobre akoby som tam uz bola predtym....Londyn 9x a stale sa tam necitim dobre atd atd

xxxxnaa

Tak tam je krasne..aj ludia a zivot je tam iny ako tu. Ja som tam pracovala a zila 3,5r. (Hunstanton, Cromer, Norwich) vo volnom case som vela cestovala a skoro kazdy den si spomeniem na ten pocit ... aj teraz mam slzy v ociach :'(
To sa neda opisat kym to clovek nezazije. Tie miesta, domy, zahrady, parky....tak trochu ponure ale to je presne to co sa mi paci...vlhke a pritom teple pocasie aj v zime. Krasne plaze, utesy, priroda...proste vsetko ♥

xxxxnaa

Tak tam je krasne..aj ludia a zivot je tam iny ako tu. Ja som tam pracovala a zila 3,5r. (Hunstanton, Cromer, Norwich) vo volnom case som vela cestovala a skoro kazdy den si spomeniem na ten pocit ... aj teraz mam slzy v ociach :'(
To sa neda opisat kym to clovek nezazije. Tie miesta, domy, zahrady, parky....tak trochu ponure ale to je presne to co sa mi paci...vlhke a pritom teple pocasie aj v zime. Krasne plaze, utesy, priroda...proste vsetko ♥

akinom007

Ano, moze. Ja milujem Taliansko doslova a dopismena, 1x som tam boola ako 10 rocna, teraz mam 35r a pred tyzdnom som sa vratila po 42-hy x, cestujem vela mam nacestovanych dost krajin celkovo 57 dovoleniek mam za sebou svojom veku. Ale severne Taliansko milujem a hned po navrate domov mam pocit akoby som tam nebola storocia. Proste mi chyba, krajina miesta, ludia, citim sa tam skvele. Vzdy ked ideme autom a prekrocime hranicu normlane mam "motyle v bruchu " citim pocit akoby som sla domov.
Viem si tam predstavit zit, avsak som tip cloveka ktroy nedokaze opustat blizkych atd a nedokazala by som asi pre to natrvalo odist. Za Taliansko som ochotna dat aj posledny halier aj ked by som mala cely rok jest "suche rozky" ako sa hovori :D :D :D

olivka1987

Mne sa to stáva pravidelne na dovolenkách a to kdekoľvek, lebo tam mám pocit, že je život lepší, nič ma tam netrápi

malala

emotion, tak to ano, mne sa v tych koncinach tiez strasne pacilo, nebola som presne tam kde ty, ale kludne sa tam prestahujem.

emotion

Jedna sa o Anglicko, ta architektura, more, utesy, atmosfera zahmlenych ran, hlavne Devon & Cornwall, proste to cele vo mne zanechalo dojem ako som necitila nikde inde. Normalne premyslam, ze by som sa tam odstahovala. Jazyk nie je problem.

lndian

To iste som mal, ked som bol na Macchu Picchu. Presne som to citil, vedel som, co je za najblizsim rohom, vsetky cesty, vsetky miestnosti, vedel som, co na co sluzilo a to som si nikde nepozeral. Sprievodca povedal, ze nie som prvy a ze som v niektorom predchadzajucom zivote tam zil.
Pravdepodobne to bude aj tvoj pripad. Strasne silne az dojemne pocity som mal, deja vu, akoby spomienky, zovieral sa mi hrudnik, chcelo sa mi plakat.