Neviem čo so životom

Príspevok v téme: Neviem čo so životom
tomas==

Ahojte, chcel by som vám aspoň z časti popísať moju situáciu a dúfam, že sa tu nájdu nejakí správni ľudia, ktorí mi napíšu svoj názor, poradia a podelia sa ako to mali oni. Mám 18 rokov, som v maturitnom ročníku a neviem, čo robiť so životom. Na akú VŠ ísť a či vôbec? Isť po maturite pracovať, alebo niekde vycestovať do zahraničia? Neviem čo za prácu by som chcel robiť. Jediné, čo viem je, že by som chcel pomáhať ľuďom, ale to asi veľa ľudí. Som veľmi závislý od názorov druhých. Stále rieším, čo si o mne myslia ostatní ľudia. Mám za sebou náročné 2 roky sebapoznávania a mám pocit, že som ešte viac v sebe stratený, ako keď som začal so sebarovojom. Svoju povahu a osobnosť som už z veľkej časti poznal a sám so sebou si rozumiem, ale stále nepoznám tú hlbšiu časť seba. Neviem, čo jednoducho mám robiť vo svojom živote a aké je moje životné poslanie? Ešte viac mi to skomplikovala aj stredná škola, ktorá ma absolútne nebaví. Vybral som si zlý odbor- informačné a sieťové technologie a teraz z toho mám ísť maturovať. Nemám žiadne ciele, iba také všeobecné ako byť štatsný, mať rodinu, byť finančne nezávislý, cestovať a robiť prácu ktorá ma baví, ale nič konrétne si pod tým neviem predstaviť. A neviem ako si tieto ciele stanoviť. Naša generácia má nespočetne veľa možností oproti minulosti, ale akosi sa v tom pre mňa zložitom svete strácam a neviem čo si vybrať a akou cestou ísť.

Nikol17

Ahoj, nechceš si popísať ? Mňa maturita čaká síce až o rok, ale tiež neviem, že čo ďalej potom. A môj odbor na strednej ma vôbec nebaví takže v ňom istotne nechcem pokračovať na výške. Kľudne môžme popísať ak chceš. :))

KamaratTiPrihrVr

Ak ovládneš svoje podvedomie, tak sa staneš pánom nad sebou a to je väčšie víťazstvo ako získať moc, lebo toto je iná, väčšia moc, ktorá sa týka len teba a v prvom rade ide o teba. Zladiť vedomie (kur. mozoček) a podvedomie (oceán) je tá skutočná, osobná, večná psychoterapia (ste -bohmi-). Ak nevieš, čo chceš, tak sa opýtaj svojho podvedomia, ono ti odpoveď dá, síce nie hneď, ale ono sa ozve samo od seba. Rozmýšľať pomocou podvedomia (myslenie v nemyslení, voľný tok myšlienok, neverbálne myslenie) je také isté, akoby si mal Fantáziu za ženu (ale nie všetko je fanzázia, pozor na to!).

Comamrobit

Jednoznacne dobrovolnictvo tykajuce sa pomoci ludom. Skus nejaku medzinarodnu organizaciu typu Cerveny kriz, to by ta mohlo velmi naplnat.

radazadarmo

Pozri si pracovné ponuky na stránkach ako profesia alebo úrad práce, k svojmu odboru. Budeš mať predstavu či budeš mať peniaze na svoj život.