Obmedzenie mobilu

Príspevok v téme: Obmedzenie mobilu
Lejlis1

Ahojte, viete mi dať nejaké rady, ako by som mohla prestať byť závislá na mobile? Nemám pevnú vôlu a som na ňom stále. Ked aj niečo pozeram film/serial, čítam knihu musím ho kontrolovať každých 15 minut či mi niekto nenapísal a ked nenapísal tak ma to štve, prečo ľudia čo sú online mi nenapísali. A ak nie som na fb, tak instagram alebo iné sociálne siete, ale že vkuse! A potom len vyčítam všetkým ľudom, že sa mi nevedia ozvať a pritom napríklad viem, že sú v práci a nemajú čas len svietia online.
Ked ja som niekde mimo alebo v meste, idem autobusom, vlakom tiež si kontrolujem mobil čo nové. Ráno prvé čo urobím, prihlasím sa na net ešte skoro so zalepenými očami, večer to isté. Ked nemôžem byť napr. 2 hodiny na mobile, mám normálne abstinenčné priznaky.
Ale neviem to obmedziť. Skúšala som dať aj mobil do nabijáčky do inej miestnosti, aby som k nemu nemala prístup a nechať ho tam kým sa plne nenabije ale neviem odolať a musím aspoň raz tam prísť a zapojiť sa.
Neexistuje nejaká appka alebo niečo čo by som mohla zapnúť miesto toho? Pozrieť sa tam, odklikať nejaké veci a ukoji to moju tužbu? Alebo čo mám robiť? Nevyhodím ho von oknom predsa :D Pomoc!

Eviku77777

Ja som na tom dost podobne:) Online nonstop, do 5min co je max odpisujem. vytaca ma ked na whats app niekto precita spravu a neodpise, vsak ked nema cas nech ju neha neprecitanu...Ale zasa ja si z casu na cas viem povedat ze mobil odlozim na 1-2 hodiny. Noc riesim tym ze tel.ide na chodbu:D

Comamrobit

Su appky, ktore ti na urcity cas bloknu mobil a mozes sa aj na hlavu postavit a neodblokuju ho. Nainstaluj si niektoru a pouzivaj ju.

Gloriaa12

Ked len pol hodka to je este nic, poznam osobu co mobil nespusti z ruk a doslova ho ma aj ma wecku a v kupelni pr sprchovani je schopna odpisovat
Mna minule dostala kamoska pri kocikovani ako zastavila a odpisovala alebo pri stanku ed bola na rade radsej sla bokom aby odpisala na spravu toto je pre mna hardcore level
Ale niekedy aj ja som taka ze travim vela casu na mobile a na sieťach a stve ma to neospisovanie od ludi co su online a nič ale to je iny problém...
Neviem co by som radila daj si nejaku offline hru ktora ta tam zabavi a nemusis tam trčať kazdu chvilu alebo co