Hľadanie práce

Príspevok v téme: Hľadanie práce
petka334

Pracujem od skončenia školy, t.j. od roku 2011 v nízkokvalifikovaných profesiách, teda ako pracovníčka vo výrobe. Pracovala som v Samsungu, v Peugeot, Vetter Slovakia, výroba obrúskov, balenie hračiek, bola som aj v Nemecku kde som opäť pracovala v sklade s oblečením... teda všetko to boli práce kde nepotrebuje školy, prax a ani skúsenosti. Chcem sa spýtať, či sa s tým dá niečo robiť, nechcem tieto práce vykonávať do konca života vzhľadom na to, že som nahraditeľná veľmi ľahko a bohužiaľ na pohovore na asistentku alebo sekretárku by som určite neuspela. Už som si posielala žiadosti na poštu, ako klientská pracovníčka, do obchodov s oblečením a spodným prádlom, no nemám skúsenosti s pokladňou, neozvali sa mi. Ako sa môžem kvalifikovať, posunúť vyššie, aby som mala viac pracovných možností?

petka334

Ednapia rozmiem Ti, je to dnes veru ťažké s prácou. Všade chcú prax a skúsenosti, anglický a ešte neviem aký jazyk, vysokú školu a samozrejme musíš byť mladá a výkonná. Čo sa týka IT smeru, budúcnosť v tom je, ale nie je to pre každého, ja by som to štúdium nezvládla. A s tou krízou ma to tiež trošku desí, ktovie čo bude.

petka334

Laryssa tak som to zrovna nemyslela :D Chcela som trošku zmenu, ale čo som tým chcela povedať je to, že skrátka všade sa nájde nejaký "zádrheľ" a keďže som nemala prax s pokladňou, uprednostnili pani, ktorá má prax v obchode a vie pracovať s pokladňou. A takto by som mohla pokračovať ďalej. Tiež som premýšľala nad prácou opatrovateľky seniorov, tam tiež potrebujem aspoň kurz, teda tiež tam nemôžem nastúpiť hneď, ale až keď budem mať ten kurz a ktovie či potom budú mať voľné miesto. Je to docela problém zamestnať sa ako opatrovateľka seniorov, to by som si nikdy nepomyslela. Momentálne sa učím na prijímačky, chcem sa budúci rok prihlásiť na štúdium všeobecná zdravotná sestra, tak makám, aby som tiež prijímačky zvládla.

mishulli-emuli

Tiež riešim podobný problém s tým rozdielom, že ja si prácu nemôžem nájsť už dlhší čas. A nebránim sa žiadnej práci, kľudne pôjdem robiť do výroby, predavačku, upratovačku, ale fakt sa mi nedarí nič nájsť. Bojím sa pomyslieť, keď príde kríza, ako prví budu letieť ľudia od pásov. Strašné.

Gloriaa12

Ednapia - za graficku ta nikde nevezmu ked mas x rocnu prax?
Ja uvazujem o grafickom kurze ktory by mi pomohol ist do tejto oblasti ale tak ked vidim ze niekto kto robi x rokov v tomto obore a teraz nic, tak ani neviem ci sa oplati
To iste asi pri programovani od jedneho kurzu nemôžem asi cakat zázraky -.-

Laryssa

Ak ti k stastiu chyba len prax na pokladni tak chod robit do Kauflandu, Billi, Lidla, Tesca a pod. ziskas prax na pokladni a potom hladaj inde.

Ednapia

Jo a tie cudzie jazyky to takisto. Dnes po mne chcu vsade anglictinu a ja som sa pritom ucila nemcinu a ta mi je na nic. Kedysi som sa zamestnala a nikto po mne anglictinu nechcel, dnes ked ma aj nejakou nahodou pozvu na pohovor tak prebieha v anglictine.

Ednapia

S pracou je to dnes naozaj o dost tazsie ako kedysi. Ja mam maturitu, sice nie grafickeho smeru ale cely zivot som pracovala ako graficka cize mam prax. Kedysi nebol problem najst si pracu, ked som zhanala posielala som zivotopisy, kazdy tyzden som mala 2-3 pohovory a v priebehu mesiaca som mala pracu. Teraz posielam zivotopisy, nikde ma ani na pohovor nepozvu, akurat mi poslu odmietnutie. Nie som nezamestnana ale robim nedobru pracu mimo moj obor ktoru chcem zmenit a je to fakt hrozny problem. A to este ma vraj buduci rok prist nejaka dalsia kriza no to si ani predstavit neviem. Tebe mozem poradit dalej sa vzdelavat, ak mas moznost ist na skolu. Teraz su ziadane IT profesie, tam neni problem sa zamestnat len my zeny na to programovanie nemame az tak bunky. Ale ktora ma tak rozhodne odporucam lebo tam je buducnost.

barunka

S tou prácou je to dnes ťažké, hovorí sa síce, že je najnižšia nezamestnanosť, ale podľa mňa je to výmysel. Práca sa zháňa naozaj ťažko. Ja som doma už pol roka a zatiaľ som nič nenašla, tak teraz si posielam životopisy aj do fabrík, ale neozývajú sa ani odtiaľ. Tiež som z toho v depresii. Navyše mi hrozí, že ak nenájdem prácu do 2 mesiacov, skončím na ulici.

swistica

Ovladat cudzie jazyky, urobit si kurzy, napisat dobry zivotopis, zhanat znamych ktori by ta mohli doporucit a skusat stastie.