vv autoservise som nedostal ziadne potvrdenie objednavky, musim platit?

Príspevok v téme: vv autoservise som nedostal ziadne potvrdenie objednavky, musim platit?
QM

Zdravim,
pred cca 3 tyzdnami som dal do servisu auto na vymenu narazniku a zadnej kapoty. Dohodli sme sa na pribliznej sume a na termine dokoncenia - max. 1 tyzden. Nedostal som ziadne potvrdenie o prijati auta, ani nic podobne a ani som nic nepodpisoval.
Servis som kontaktoval, no zial tyzden mi nezdvihali telefon ani neodpovedali na spravy.
V piatok som si nasiel spravu, ze auto je hotove a cena sa navysila takmer raz tolko, ako bola dohoda.
Navyse sa o 2 tyzdne omeskali.
Nemam nic, ziadnu dohodu ani nic. Musim im tutu sumu uhradit? Alebo len tu, na ktorej sme sa predtym (podotykam bez dokladov, aj oprava bude bez blocku) dohodli. S navysenou sumou by som nikdy nesuhlasil. Maju pravo mi auto drzat? Ak mi ho nebudu chciet vratit, mozem volat 158? Mozu na mna podat oni trestne oznamenie?
Dakujem

ElSamuell

No auto ti ma pravo drzat dovtedy, kym mu neuhradis sumu za opravu.
Ale zaroven ti musi kazdy servis vystavit tzv. zakazkovy list, kde su udaje o vozidle, predpokladany datum ukoncenia opravy a predpokladana suma. Ak ta dopredu neinformuju, mozes opravu zrusit a takisto sumu nad tento limit platit nemusis, teda aspon v pripade, ze ti nedal dopredu vediet a bez tvojho suhlasu zahajil opravu.
Zakazkovy list je potrebne vlastnorucne podpisat. Preto neviem, ako to je, ak ho nemas. Je to podla mna tvrdenie proti tvrdeniu.
Osobne by som to riesil takto:
Chod si pre auto, ale nie sam (aby si mal svedka, ze si mu zaplatil), zaplat len dohodnutu sumu, vypytaj si blok, alebo aspon prijimovy pokladnicny doklad a ak ti auto nebude chciet dat, volaj policiu.