Syn ma už nemá rád

Príspevok v téme: Syn ma už nemá rád
novy zivot

Do 20 rokov môj syn bol ukážkové dieťa. Študoval, bol pozorný,mal rád našu celú rodinu, teda aj starých rodičov. Potom išiel študovať na vysokú školu. Po roku študovať prestal s vysvetlením, že vzdelanie nie je potrebné. Odišiel na východné Slovensko, našiel si brigádu. Zarábal málo, tak sme ho finančne podporovali. Čakali sme, že je to prechodné, lebo si hľadá svoje miesto v živote. Našiel si dievča zo sociálne slabej rodiny. Tá ho nahovorila, aby si našli spoločné bývanie, za ktoré platia mesačne 450 eur. Ani on, ani ona nemajú stabilnú prácu, len brigády. Majú veľmi málo peňazí. Niekedy nemajú ani čo jesť. Priznám sa, bývajú takto už celý rok a mňa ich bývanie a jedlo stálo už okolo 5000 eur, lebo mi je ľúto syna, že nemá dosť peňazí.Stále ho podporujeme celá rodina. Máme ho radi, píšeme mu, telefonujeme. On však zavolá tak raz za dva mesiace a domov príde tak raz za pol roka.Je nám jasné, že to dievča ho nejako asi zmanipulovalo alebo čo. Je nám ľúto, že ho stiahla na absolútne sociálno dno. Je mi úplne jasné, že by sme ho mali prestať finančne podporovať a je nám viac než jasné, že nás už nemá rád. Je to pre nás všetko zvláštne, lebo sme stabilná, funkčná rodina, ktorá by pre neho urobila všetko. On nás všetkých však odmieta. Viem, že láska sa už asi ťažko bude dať získať späť. Zaujímal by ma váš názor na to, prečo sa asi takto zmenil a ako sa dá ďalšie roky žiť s pocitom, že vás dieťa nemiluje aj napriek tomu, že sme mu nikdy neublížili a investovali sme do neho aj množstvo peňazí.Spolu s nedokončeným štúdium je to možno aj 15.000.

novy zivot

Synovi sme chceli nájsť prácu aj v BA, ale odmietol. Povedal, že to mesto neznáša a že chce byť len na východe.

swistica

ok, ja som vychadzala z toho, ako o nej pisete tu.
Cele mi to vsak pride ako vymyslene, lebo ved kto uz by sa stahoval na vychod :-)
Ked ste ju prijali s laskou,preco im nepohladate pracu a byvanie pri vas?

novy zivot

Jeho partnerku sme prijali s láskou, ba dokonca sme jej kúpili aj nejaké veci na oblečenie a brávali sme ich aj na spoločné obedy a výlety.