Maturita pomoc 2019

Príspevok v téme: Maturita pomoc 2019
Mat2334

Ahoj o týždeň maturujem zo SJL (Gymnázium). Chcem za vás opýtať oplatí sa učiť všetkých menej známych autorov ako je napríklad: Barok Tasso, Milton a ich diela, atď alebo sa mám učiť len tých známych ako je Hviezdoslav. Akú otázku ste mali vy?

Príklad: Starovek: Horacius, Ovidius, Vergilus.
Tých autorov je fakt dosť a vedieť k ním diela je tiez ťažké keďže si to niekedy mýlim. Takže rozmýšľam že sa naučím len tých známych.

swistica

Nedelila by som to na autorov ale na otazky. Ak chces mat istotu ze zmaturujes, treba ku kazdej otazke vediet povedat aspon 35 %.

Gloriaa12

Aj Kollára! Ja som ho mala a nevedela som, jedina tema ktora mi nesla z tych 30 :D ale nieco malo a zaklad tam bol
A stura a chalupku a tych hlavnych šturovcov teraz na september aj stačí si myslim

SofiaElla

Podľa mňa stačí Hviezdoslav, však maturita je extrémne náročná aj tak. Ak sa ťa opýtajú niečo mimo tohto pána, povedz im, že politiku nesleduješ. Určite potom zmaturuješ, hlavne sa potom zamestnáš v perspektívnej spoločnosti a na čo je takej nejaká maturita? Budú radi, že si múdry.Fakt to takto chodí, učiť sa vôbec netreba..