Správanie matky ku synovi

Príspevok v téme: Správanie matky ku synovi
majdy

Rovnaká téma založená tak tisíckrát, stále ma to trápy a potrebujem pomôcť ako docieliť to aby som mal s mojou mamou normálny vzťah ako syn s matkou.

Mám 16 rokov, ocino mi umrel, mamina má priateľa ku ktorému chodí dosť často sem-tam chodí aj domov, možno tak raz do týždňa. Ja som doma sám, častokrát neviem do čoho "pichnúť" tak som si kúpil motorku aj cez jej zákaz. Vynadala mi ale čo sa dá robiť, nechcem presedieť celý život na zadku s nulovými zážitkami. Mám pocit že ona nevie čo chce..

Snažím sa v škole, doma, nechodievam s partiami vonka, lebo ja tomu veľký zmysel nedávam. Nefajčím, nepijem, zarábam si, ako som spomenul kúpil som si motorku. Ale ona nie je s ničím spokojná. Zakaždým si nájde nejakú blbinu pre ktorú mi vynadá, dobré veci si nevšimne, absolutne. Rozkazuje mi jedna radosť, o všetkom čo sa deje musí vedieť akokeby som mal 3 roky. Raz som išiel na motorke troška ďalej a neodpísal som jej, tak mi opäť vynadala že kde som a podobne.. Však si to viete predstaviť.

Jedného času mi hovorí ako sa mám učiť, potom zase keď treba niekde ísť tak mi povie že musím ísť aj ja, lebo že doučím sa potom a podobne. Keď dostanem zlú známku opäť oheň na streche. Ja chybu nemôžem urobiť lebo sa potom na mňa hnevá celý svet. Neviem, akože skutočne neviem čo ju na tomto baví. Iba ma za všetko buzeruje.. Prestal som aj chodievať cvičiť do fitka lebo aj to mi vykričala že na to treba veľa peňazí tak cvičievam doma.. Ak by ste mali nejakú radu, bol by som veľmi rád lebo ma to tak nebaví že koniec.. A každú moju radosť mi ona zničí tým že do mňa nahúka ako do sopľavého decka.

neprehanas

1-snad maš na tu motorku vodičák...
2- byvaš v jej dome/byte
3-ona ťa živí
4-bud to vydrž a miesto motorky sa prihlas na nejake kurzky, sporty..
5..alebo sa odstahuj,...čo nepripada asi v uvahu že,...?
..mna donutila ist na strednu na ktoru som nechcela..ešte ma donutila ist aj na prijimacky na vš, ktore som neurobila zamerne, rychlo som si nasla prácu, hned po strednej, našetrila, -na zariadenie bytu,.. a zobrala si hypoteku a odstahovala sa aby som mala pokoj...
takze neostava ti nic ine iba vydržať...
no kedze tvoja matka poriadne ani doma nie je tak pochybujem o nejakej šikane z jej strany, ktoru som musela trpieť napr ja.

Akkiij

Ahoj, moja mama je podobná. Nakričí na mňa aj za dvojku... Skúšal som sa s ňou o tom aj baviť, ale nepomohlo. Pravdepodobne nič nepomôže ani tebe, ja už len čakám, kedy z toho bytu vypadnem.

majdy

Neskutočné množstvo pokusov o kľudný rozhovor, sa z jej strany zmenilo na hádku. Ona mi povedala že to tak nie je ako to ja vidím, že to nie je pravda, ironické veci "si najväčšie chudiatko" a takéto hlúposti. Akože citíl som sa veľmi zle, a neviem čo jej už mám povedať, ako to mám vyriešiť aby si ona uvedomila že som jej syn a nie jej vec..

Comamrobit

Kazda normalna matka az nekriticky miluje svojho syna. Pravdepodobne si ta spaja s tvojim otcom, ktory ju sklamal a vylieva sa na tebe. Skus sa s nou otvorene kludne porozpravat, ze co konkretne jej na tebe vadi.