Preco je skor zauzivane, ze chlap je starsi ako zena?

Príspevok v téme: Preco je skor zauzivane, ze chlap je starsi ako zena?
Weronicka

Preco sa u nas skor akceptuje, ked je chlap starsi ako zena? Zeny sa dozivaju v priemere o 7 rokov viac, tak z ciste praktickeho hladiska by zeny mali mat v priemere o 7 rokov mladsieho muza, pretoze ked im umrie, tak potom este ziju 7 rokov same a je to pre ne velmi tazke, pretoze su na muza uz navyknute a v starobe sa tazko meni zivot, ci zivotne navyky. Co si o tom myslite?

641

Myslim, ze sa to vztahuje k schopnosti ci pripravenosti zien-dievcat mat vztah ovela skor, nez jej rovesnici ci dokonca mladsi muzi-chlapci. Mna i ked to spociatku (ked som bola kvazi dieta) tahalo k starsim muzom, museli vyzerat ovela mladsie, aby som si v tomto smere dokazala s nimi nieco predstavit ci proste sa do nich zamilovat, no a v dospelosti sa to preklopilo prirodzene do polohy, ze ma to taha za mladsimi, kedze su dospeli uz aj oni...cize cca minus 10-15 rokov je pre mna optimum. Pre mna dokonc i v detstve deti, ktore boli odo mna starsie co i len o rok mi pripadali ovela starsie, ked som o tomto vekovom rozdiele vedela.

Tutenstein_xD

Ja by som povedal, že ženy alebo baby sa vždy viacej orientovali na starších chalanov alebo chlapov. Napríklad dievčatá na strednej škole, keď majú 17-18 rokov vzrušuje predstava, že by mali pri sebe nejakého dospelého 25 ročného chlapa pri ktorom by mali pocit bezpečnosti a zabezpečenia. Možno si najprv nájdu nejakého mladého chalana, a keď vidia, že mladým chalanom ide len o jedno, tak si hľadajú niekoho vyspelšieho, ktorý nebude baliť babu len preto, aby ju dostal do postele.

Hľadajú niekoho, kto sa aj v sexuálnom živote posunul ďalej a nehľadá si primárne partnerku len preto, aby konečne zasunul. Ja sa tomu ani nečudujem, pretože chalani na základnej alebo strednej škole si fakt hľadajú baby len preto, aby konečne zasunuli. Takto to je určite u väčšieho percenta chalanov. Samozrejme česť výnimkám.

Niektoré baby to ale časom ľutujú, keď si nejaká 18 ročná baba začne s 30 ročným chlapom. Mladú babu to ťahá niekde do mesta v Piatky, aby si tam išla zatancovať, možno niečo popiť a zabaviť sa. 30 ročného chlapa už tieto aktiviy nezaujímajú a potom sú tam aj nezhody, že prečo by nemohli, je to normálne. Potom sa baba po pár rokoch uvedomí, že si v podstate neužila mladosť, že sa nechodila zabaviť a vždy boli s priateľom len doma alebo išli občas do kina, pretože chlap pracoval v trojzmennej službe a nie vždy sa niekam dalo ísť.

Sú samozrejme aj mladé baby, ktoré vôbec nebaví a nezaujíma nejaké mesto, kde by sa išli s kamarátkami opiť. Radšej si zájdu do toho kina, divadla, na večeru alebo si doma pozrú nejaký film. ľudia sú rôzni.

BezNarokov

Hlavne 2 dôvody:
1) vztahom so starsim muzom si kompenzuju otcovske komplexy
2) u starsieho je vyssia pravdepodobnost, ze bude zabezpeceny (vlastné byvanie, auto, prachy). Zeny (vacsina) chcu mat deti a teda si nezoberú chudobneho luzra aj ked ma dobre srdce.

Iquo

Moj pribeh - som zena a cely zivot vyzeram hrozne mlado. Nikdy sa mi nepodarilo zbalit ci zaujat niekoho starsieho, zato mladsich som ani nestihala pocitat. Nakoniec som rezignovala a zacala som si teda vyberat z toho, co sa o mna zaujimalo. Vydala som sa za o vyse 10 rokov mladsieho, a ked niekde ideme, odomna pytaju obciansky a jeho pustia. Chcela som rovesnika, ked uz aj nie starsieho, ale nedokazala som takeho zaujat. Takze obcas to je aj inak. Nemala som taketo plany povodne, ale nebudem sama len preto, ze clovek, s ktorym sme si brutal sadli, je o 10 rokov mladsi. Kazdy clovek a zivot je iny.

odvazitsa

Ty kde zijes?
Poznam v dnesnej dobe kopu parov kde muz je mladsi od zeny a teraz sa nebavime o celebritach ze herecka, modelka, spevacka ale normalne pary z okolia.
Ak sa zena aj v starsom veku citi mlada tak preco by si nemohla zacat s mladsim ak dotycnemu sa tiez paci a starsi muzi su uz menej atraktivni a malo aktivni nechce sa im kic.len sediet s pivom pri telke. A ona ma energoe na rozdavanie tak ide za mladsim maskom ako 40 alebo 50 rocni muzi idu za mladym maskom.
Kazdy nech si ide kam chce, jeho vec.
Hlavne ze je pohoda s danym clovekom.

srandada

áno v puberte sa väčšinou páčia dievčatám starší, vo vyššom veku sa to môže meniť aj podľa toho, kto má koľko životnej energie si myslím...nie každý 50-tnik je plný elánu a pôsobí mladistvo...ak je mladistvý fyzicky aj psychicky má dosť energie aj pre mladšiu babu, ak je radšej doma, proste papučová kultúra, nikde sa mu nechce a má doma čipernú, pôvabnú 40-tničku, plnú energie, tak takej by sa mohol hodiť aj mladší partner...je to rôzne, nedá sa škatuľkovať...niekomu je aj ťažko uhádnuť vek, teraz chodia aj mladší zarastení, pôsobia staršie, ženy sa udržujú vyzerajú mladšie...pár rokov hore dole nehrá rolu akurát, ak chcú mať spolu dvaja ešte dieťa...

eleonorka

Ja som mala vždy len mladších, aj keď max. o 2 roky. Možno v puberte platí, že sa dievčatám páčia starší, pretože chlapci dozrievajú v priemere o nejaké 2 roky neskôr, ale v dospelosti sa to dorovná. Ak si žena začne so starším, tak častokrát aj preto, že jej rýchlejšie tikajú biologické hodiny, a kým pre ženu je lepšie otehotnieť prvýkrát v nižšom veku (ľahší pôrod, menej problémov a rizík), u chlapa, ktorý dieťa nemusí nosiť 9 mesiacov, je v pohode začať aj v tridsiatke...
V priemere sa ženy dožívajú vyššieho veku, ale viac zaváži životospráva konkrétneho páru. Podobní si hľadajú podobných.

Janko 12

Lebo sa vacsinou dievcatam a zenam pacia starsi muzi. To nezmenis to je evolucia, hormony a geny zien. Ja ked som bol este v skole, tak vsetky dievcata z triedy pokukovali nie po spoluziakoch, ale po chlapcoch o dve triedy vyssie. Nemohol som si najs frajerku v svojom veku. Ale vo vyssich rocnikoch uz na mna hadzali pohlady mladsie dievcata . A osud to zariadil tak, ze moja manzelka je mladsia o 6 rokov.

petroanneta

je pravda, že ženy sa dožívajú vyššieho veku, ale v zdraví sa dožívajú menej rokov ako muži. 50 ročný muž je plný energie a sexappealu, kým žena zápasí s problémami s prechodom, a potom prichádzajú choroby - takže muž je vedľa nej vlastne mladíkom.
Potom je to aj tým, že muži dozrievajú psychicky o pár rokov neskôr ako ženy. 19 ročný chalan je skôr decko, kým 19 ročné dievča je už zrelšie do života.

Chocokolo

V tom pripade by nemali byt ani spolu, lebo sa skor, ci neskor mozu rozist. To je fakt logika. Ak sa zena o muza dobre stara, tak jej skor neumrie, pokial nebude zit prilis "moderne" samozrejme. Zomieraju skor ti muzi, ktori nahanaju mlade, narocne, po praci nemaju doma zazemie, nahanaju sa za ocakavaniami inych. Je jedno, ci mladi a ci stari. Zlyha im srdce, lebo to srdce niekomu zlomili. Karma.