Skodlivost vecernych chrumanin

Príspevok v téme: Skodlivost vecernych chrumanin
Jack D

Mam taku stravovaciu dilemu - vecer si rad doprajem nieco chrumat, primarne slane. Chcel by som preto vediet, ktora z nizsie uvedenych chrumanin
a) je ako celok pre organizmus najmenej problemova,
b) vytvara najmensiu pneumatiku.

Kto chce, moze aj moralizovat, ale to mi fakt velmi nepomoze, kedze trener beztak do mna uz 2 roky huci, nech to nezerem a ze kvoli tomu mam tie sunky na bruchu (ukecal som ho ale na to, ze budeme robit castejsie hrudnik, takze ten aspon opticky dorovnava velky pupek).
Nieco slane vecer proste musi byt.

Takze tu je zoznam:
1. Chipsy
2. Arasidove Chrumky
3. Arasidy
4. Pistacie
5. Kesu
6. domaca slaninka (fakt mnamka ;))
7. Syry s modrou plesnou (obzvlast zlata niva)
8. Plnotucne nezrejuce syry

A ked sme pri tom, mozete pridat aj Vy na com ste zavisli, nech si rozsirim zoznam veci za co ma trener bude zabijat anglicakmi.

Janko 12

A este doplnim, ze z tvojho zoznamu nic nieje menej zle, vsetko jest vecer je velmi zle!!! Ale ak uz nevies naozaj odolat a si takto závisli, tak by som Ti radil, aby si tie pochutiny zo zoznamu striedal a nezameral sa na jednu, vraj tu najmenej zlu, lebo ako pisem, nic z toho nieje dobre jest vecer. Striedaj ich, lebo kazda obsahuje nieco ine, a tak ziskas pre telo roznorodost olejov, vitaminov a mineralov.

Janko 12

Mozes vecer v pohode doslovne "chrumat" bez vycitiek:
surove uhorky
surovu mrkvu
surovy kalerab
Salaty - hlavkovy, ladovy - bez zalievky ci dresingov
surovu papriku
a pri tom mas este tu vyhodu, ze telo spotrebuje viac energie na stravenie tychto "pochutin" ako z nich dostanes energie.
Nejedz nic slane, lebo sol zadrzuje vodu v tele a nic smazene, lebo to ma vela energie, ktora sa nema v spanku kde minut, a tak sa Ti v noci premiena prave na tuk okolo brucha.

pravdajelenjedna

Vieš, ono uz som aj v iných témach písal, ze dôležitý je prijem kalórií... take odporucania ze nejedz na vecer atd su proste staré odporúčania, co reálne skúšali a fungovali pri nadmierne obéznych ľuďoch, kde im zakázali jesť v určitý čas alebo nejakú zložku potravy ... ja niekedy pred spaním zjem pizzu, idem na MC alebo nic nejem ... úplne individuálne, podľa kalorickeho príjmu za celý deň

stravu by si mal ale skladat tak z 90% kvalitnych
potravín a 10% kalórií aj z "nezdravych" vecí

Jack D

Lula: kalerab je fajn varianta, ale musi byt aj fajn kalerab a to je problem zohnat. V sezone ano, dopestujem, odkupit od susedov ci znamych sa da, ale inak nie.
A ked tie chrumaniny chutia najviac v zime...

Zeleninova: Skusal som, nejak extra ma to neoslovilo. Niektore zanechavaju horku pachut v zavere.

Ale inak, ak tu je niekto na sladke, na moj tajny tip na sladku chutovku je lyofilizovany ananas, to je velka vec. Doslova anansove chipsy. ;)

Zeleninova

Su take zeleninove chipsy TerraVeg fritovane z roznych druhov zeleniny. Odporucam, chrumam po veceroch kolko chcem a stale som stihla ?