Vedeli by ste takto žiť?

Príspevok v téme: Vedeli by ste takto žiť?
Loner

Ahojte, vedeli by ste žiť štýlom, že si dáte za cieľ za mesiac napr. prečítať 5 kníh alebo schudnúť 6 kg alebo založiť biznis...urobíte si na celý deň, každý deň rozvrh ako napr: 8:00-cvičiť, 9:00-prečítať 50 strán, 10:00-napísať 100 slov básne 11:00-učiť sa o podnikaní 12:00- obed...

Skúsili/chceli by ste to niekedy skúsiť? Čo myslíte, je takýto životný štýl efektívny a naozaj pomôže splniť ciele? Hovorím samozrejme o období dňa po práci/vo voľnom čase a má vôbec niečo také podľa vás zmysel?

Vďaka za odpovede.

in blossom

mne sa osvedcilo davat si ciele, ale nie tak striktne. takze napr. mam ciel naucit sa nejaky novy cvik za mesiac. tak si poviem, ze kazdy den budem 10-15 minut ho cvicit, ale nie presne ze vtedy a vtedy. skor si napisem zoznam uloh a robim ich rozne pocas dna, kedy mi ktora viac vyhovuje. pisat si presny cas sa mi neosvedcilo, lebo osm to vedela dorzat max 2 dni a potom uz nie. ale ked mam volny zoznam uloh, tak to je super pocit, ked si ich odskrtnem po splneni.

Lula313

Pokial vie človek dodržiavať harmonogram, tak Ano, tento štýl mu pomoze vyhnut sa prokrastinacii a zvýšiť produktivitu. Ja som tuto metódu pouzivala pri krátkodobejších cieľov v praci

ahjajjaj

určite to má zmysel. Ale nie 6 kíl za mesiac, to zmysel nemá. Skôr takýmto štýlom: tento týždeň si 3-4 krát poobede vyhradím hodinu na reset vonku. Raz to bude termálne kúpalisko. Druhýkrát plaváreň. Ďalší krát urbafit alebo posilka. Ďalšia varianta je dlhá večerná prechádzka s kamarátkou. A keď si to takto dám, tak to tak trikrát aj býva.
Ďalší cieľ: sociálne vzťahy: nasledujúce 2 týždne: zavolám tomu a tomu, stretnem sa s tým a tým.
Ďalší cieľ: počula som o tomto a tomto: vyhľadám si na internete ďalšie informácie k tomu
Teda ciele si stanoviť treba, ale trochu liberálnejšie.

srandada

určite nie, ale sú ľudia, ktorí takto fungujú podľa harmonogramu a sú spokojní, ja som si takto delila čas len keď som mala viac skúšok naraz