Rednutie, vypadávanie vlasov v mladom veku - som zúfalá

Príspevok v téme: Rednutie, vypadávanie vlasov v mladom veku - som zúfalá
kiki188

Posledný rok, dva som si všimla že mam veľmi zrednuté vlasy hlavne navrchu hlavu pri čele. Sú tak zrednuté že mi cez ne až presvitá lebka a to mám iba 25 rokov. Nikto si to však velmi nevšimol pretože si ich viem upraviť tak, aby to nebolo až tak viditelné. Posledných 6 rokov som používala suchý šampon každy druhý, tretí deň, čo som samozrejme teraz olutovala, pretože som sa dočítala že aj suchý šampon mohol sposobiť rednutie. Kedysi som mala vlasy husté, teraz sú tak zrednute (hlavne vpredu) že bez úprav je to naozaj katastrofické a som z toho velmi zúfala. Skúšala som aj šampony Milva aj s vodičkou do vlasov, narástlo mi zopár nových vlasov avšak navrchu hlavy kde sú najviac zrednuté nie. Taktiež som minula 1 flaštičku jamajskeho čierneho ricínoveho oleja aj obyčajneho biele ricinoveho oleja, vlasy však nezhustli. Prosím vás poradte mi niečo účinne, tabletky alebo čokolvek čo vám pomohlo, kazí mi to život a velmi sa bojím že bude plešatá... :( na transplantaciu vlasov zatial nemám peniaze, vopred dakujem za rady

in blossom

mas v poriadku cyklus? nemas cystu na vajecnikoch? beries/brala si hormonalnu antikoncepciu? rednutie na vrchu hlavy je muzska forma vypadavania vlasov, takze v prvom rade si daj vysetrit hormony. suchy sampon s tym nic nema. pripadne si nenosila dredy alebo tie huste zapletane tenke copiky? to by bola potom trakcna alopecia. ak ale ziadne specialne namahanie vlasov a takto rednu a zvrchu hlavy, to je skor zalezitost hormonov, androgenna alopecia. tymto smerom chod a to cim skor, hned sa objednaj k lekarovi, pytaj sa k endokrinologovi. ak sa pride na povod a zacne sa s tym nieco robit, vlasky ti mozu zachranit. mas len 25, takze mas predpoklady mat zdrave huste vlasy.

dlhovlaska

nemala si nejake stresove obdobie?
kup si revalid - prvy mesiac 2-2-2 tbl, po jedle.. "expresna kura"
vlasovu vodu si kup a aplikuj po umyti vlasov na mokru pokozku hlavy hlavne na tie miesta a vmasiruj bruskami prstou..
mne to pomohlo, mala som "kuty" kusok tak mi tam zacali rast vlasy..

swistica

Pri beznom padani vlasov pomaha Forcapil a kadernicka odporuca i konsky sampon. Podla tvojho opisu je to vsak uz na navstevu lekara.

zena

Choď na kožné, lekárka ťa vyšetrí a v prípade potreby pošle k ďalším odborníkom - neurológ, endokrinológ...

pomocnica

Šampón posejvlas si skúšala?
Tiež si prešetri hormóny, lebo to nie je vporiadku podľa mňa. Začni brať zinok, maj vyváženú stravu, nesuš si vlasy, nežehli a nekulmuj atď a aj copom sa vyhýbaj, lebo tie lámu vlasy...samozrejme rast vlasov trvá dlho, takže hneď zmenu neuvidíš, ale po čase by si mala až. Ale rozhodne doktorku by som odporúčala, keďže nevieš, kde má ten problém pôvod...

Veľa šťastia.