Zajakávanie

Príspevok v téme: Zajakávanie
19kika19

Ahojte. Je tu niekto, kto mal problém so zajakávaním a podarilo sa Vám z toho dostať ? Ak áno, tak ako ? Ja mám 22 rokov a zajakavam sa od detstva. Donedávna som navštevovala aj logopédiu . S tým zajakávaním je to niekedy lepšie niekedy horšie závisí to od situácie. V poslednej dobe som v strese takže teraz sa to zajakávanie dosť prejavuje.

19kika19

Ja sa snažím si to nepripúšťať, nemyslieť mňa to , ale tie reakcie ľudí si niekedy nedokážem nevšímať , pretože niektorí ľudia vedia byť k tým druhým dosť krutý a vysmievajú sa im.

Pag

Proste, ked sa toho chces zbavit, tak musis vypravat tak, ze si povies, ze pojdes aj cez mrtvoly a to zajakavanie si nebudes vobec vsimat a ani nebudes brat ohlad na reakcie okolia, ale ze vobec. Proste maj v p... i cele zajakavanie. Zivot ti to isto vykompenzuje a vynahradi inymi chorobami:-(

petroanneta

najmä si to nepripúšťaj a dýchaj. Skús si pozrieť demonštrácie z roku 1989 a skús napodobňovať reč Milana Kňažka. Ale najlepšie, keď hodíš za hlavu. Niekto má bradavice, iný kríva, ďalší sa zajakáva a ten ďalší má krivý charakter.

rasto212

Ja som tým trpel pomerne dlhú dobu, ale nie od mala ale odvtedy ako ma kamoši strašne nalakali a ja som sa strašne zlakol. Trvalo mi asi 5 rokov kým mi to prešlo.