proteínová diéta trochu inak

Príspevok v téme: proteínová diéta trochu inak
slimandfit

Od pondelka sa chystám začať s bielkovinovou diétou (od pondelka preto lebo vtedy mi príde ten koktail čo som si objednala). Cez deň budem piť len ten bielk. nápoj (je špeciálne určený na chudnutie) 3 - 4x denne, medzitým len kávu buď nesku s mliekom bez cukru alebo 2v1 tiež bez cukru (bez kávy to nejde, som od nej závislá). Jesť nebudem NIČ. Skúsim to takto aspoň dva týždne... a nehovorte že to nevydržím...vydržím, lebo som bývalá anorektička (ale teraz som pribratá) a keď som vydržala dva mesiace nejesť vôbec nič, len piť vodu, tak toto bude malina :-) Koľko môžem za tie dva týždne schudnúť? Ďakujem za odpovede...

slimandfit

snowflake. a k tej káve 2v1 a neske, že je to "sajrajt": možno áno, ale určite nie taký, ako to, čo jedáva väčšina ľudí a ja to nejedávam: údeniny, kde napr. do párkov melú všeličo, aj potkanov čo im tam spadnú (táto info je pravdivá a overená), všelijaké "salámy" čo okolo mäsa ani len neprešli, umelé margaríny čo sa tvária ako "maslo", tavený syr čo odvápňuje kosti (lebo obsahuje fosfáty), kofola, sladkosti...a tak by som mohla pokračovať donekonečna...myslím že oproti tomuto čo denne do seba cpete je moja každodenná neska s mliekom balzamom pre dušu i telo :-)

pravdajelenjedna

jeanValjean : samozrejme, pri poškodených obličkách je to inak

slimandfit : ono bielkoviny neprijímaš len z toho kokteilu, ale aj zo stravy ... musíš si to buď všetko naštudovať a rátať, alebo si nájsť nejakého nutričného terapeuta
musíš si to rátať podľa denného príjmu, ja napríklad niekedy denne si dám aj 3x a niekedy ani raz za týždeň

tie obličky : neviem aký máš stav a diagnózu čiže ti neviem poradiť, ale osobne si myslím že do toho 1g/kg by nemal byť absolútne pre teba problém(závisí od toho aj či športuješ alebo sa vôbec nehýbeš, je tam veľa faktorov)

slimandfit

Ďakujem všetkým za názory a príspevky...keď som si to všetko prečítala, tak som si to s tou diétou rozmyslela, lebo ja mám už trochu poškodené obličky, keďže som zneužívala aj laxatíva a diuretiká, a nechcem skončiť na dialýze...bolo by o.k. keby som ten koktail pila len raz denne povedzme namiesto večere?

jeanValjean

Pravdajelenjedna:celkom súhlasím no problém s obličkami je zjavný už keď fungujú len na 50%dovtedy je všetko v pohode.

pravdajelenjedna

robo : Jeden z vedľajších produktov štiepenia bielkovín je aj moč. Ten je filtrovaný obličkami a preto existuje teória, že keď zvyšujeme príjem bielkovín, zvyšuje sa aj množstvo moču a následne sa nadmerne zaťažujú obličky. Prvá teória je pravdivá, ale druhá je na tom už trošku inak. Neexistujú žiadne dôkazy, ktoré by preukázali negatívny vplyv bielkovín na obličky.

Príklady : 2 ročný výskum , kde ľudia so zvýšením príjmom nemali žiadne negatívne účnky na obličky www.ncbi.nlm.nih.gov

ďalší, ešte dlhšie trvajúci dash.harvard.edu

test, kde prijímali 3g/kg a jeden dokonca až 6g/kg www.ncbi.nlm.nih.gov

a teraz ku tomuto prípadu : baba napísala, že má 50kg ... ak vezmeme, že by mala najkvalitnejší proteínový nápoj(čo určite nemá, ale aj tak) tak by mala 80g B / 100g nápoja
3-4x denne, čo je pri jednej dávke 30g, vyjde na 90-120g nápoja, čo máš 72-96g bielkovín(má 50kg), do 2g/kg bielkovín je úplne v norme ... samozrejme ale nemá nejaký kvalitný čiže tam budú tie čísla ešte menšie

súhlasím ale, že baba by sa mala spamätať ... pretože s týmto stravovaním bude mať nedostatok vlákniny(či už rozpustnej alebo nerozpustnej), nedostatok tukov na tvorbu hormónov atď, nedostatok sacharidov ako energiu pre svaly a mozog(nastane glukoneogeneza) kde jej to bude z časti brať aj svalovú hmotu aj keď má nadbytok bielkovín ... ďalej nedostatok mikronutrientov, ale to už som spomínal ... týmto spôsobom bude rada, ak neprídu do 5 rokov prvé zdravotné problémy

zena

Pravda je toto:
1. autorka nie je "bývalá" anorektička, ale anorektička,
2. je chorá duševne aj fyzicky - anorexia ničí vnútorné orgány,
3. Robo má PRAVDU,
4. káva 2 v 1/3 v 1 nie je káva, ale sajrajt - obsahuje minimum kávy(2g), ale zato sirup, cukor, bielidlá, éčka...

robo78555

Pravdajelenjedna. nie je to mytus, ale fyziologicky fakt. ze zvyseny prijem bielkoviny nadmerne zatazuje oblicky. ak je clovek zdravy a ma vyvazenu stravu, tak by to nemalo sposobovat problem. avsak u ludi s nadvahou, ci podvizivou, pri cukrovke, alebo po dietach (co je dnes vacsina populacie), to zdravotny problem je. a presne to je pripad slecny, ktora zalozila prispevok. jej telo bude k tejto minute vydrancovane na padrt. z anorexie, diet a nespravneho stravovania. predpokladam, ze jej chybaju vsetky makro a mikronutrienty. na druhej strane nemozeme vediet, kolko tych bielkovin zje. vseobecne? tym co napisala si len uskodi. nic ine. to uz radsej nech zje viac komplexnych sacharidov miesto bielkovin. naco jej je zvyseny objem bielkovin??

pravdajelenjedna

robo, bielkovinami si oblixky nenici, davno vyvrateny mýtus ... keby ma ochorenie obličiek alebo ma len 1 tak vtedy by to mohlo byť rizikové, ale jej mnozstvo je male ... problém je skor v tom, ze ma nízky kaloricky prijem, nedostatok tukov a sacharidov a ziadne mikronutrienty

robo78555

gratulujem k uspesnemu zniceniu vlastneho tela. teraz si mlada, tak to to telo este polepi. na dochodku budes troska. ked sa ho vobec dozijes. si psychicky chora, vyhladaj lekara. pre svoje vlastne dobro a zdravie.. este si si neznicila oblicky hej? ze ich ides namahat tolkymi bielkovinami. prosim ta pekne. potom ale nechod po doktoroch. platim to aj ja. a radsej by som dal peniaze z odvodov na onkologicke deti a nie na takych nezodpovednych ludi ako si ty.. ze vobec klavesnicu driem...

slimandfit

snowflake: mám len 160 cm a 50 kg, som teda veľmi nízka a nikdy som nemala takúto hmotnosť, vždy tak 43 kg...tak preto chcem schudnúť...a k tej "káve": pijem to len pre chuť a aj ja mám nízky tlak, najviac 90/60 alebo niekedy aj ešte nižší...