Možná intolerania na alkohol

Príspevok v téme: Možná intolerania na alkohol
Samuel2

Dobrý deň. Mám 20 rokov a myslím, že sa u mňa vyvinula intolerancia na alkohol. Asi pred pól rokom som to "trochu" prehnal jeden večer. Celú noc som zvracal, ale ráno mi bolo už dobre. Od vtedy som nepil. Pred týždňom, som po pár hodinách čo ma kamaráti presviedčali nech si dám za pohárik skúsil znova. Bol to 35% rum (Black Fox), do desiatich sekúnd po vypití možno 0.2 deci mi prišlo zle, a potreboval som sa prejsť lebo sa mi chcelo grcať. Potom som skúsil ešte becherovku a to isté, ba ešte horšie. Potom som skúsil víno a pivo a to už bolo v poriadku.

Chcem sa teda opýtať, mohla sa u mňa vybudovať intolerancia na alkohol, alebo to je psychické a dalo by sa proti tomu nejako bojovať ?
Podľa mňa je rok a pól dosť dlhá doba na to, aby som sa z toho dal dokopy. Za akékoľvek rady ďakujem.

tomas 12345

Ak by si mal intoleranciu na alkohol bolo by ti zle aj z piva s vína ktoré alkohol obsahujú. Skôr sa mi zdá že ty prišlo zle preto že si rok nepil alkohol a potom zo dňa na deň začneš piť tvrdý alkohol. To je pre telo šok.