Oplatí sa viac tpp alebo dohoda ?

Defcon

Mea culpa. Som sa nezamyslel, lebo dohoda okola mna ani nechodi a zatial som sa nestretol s niekym kto by pracoval na dohodu, ale zivnostnikov je u nas zopar. Tak mi to uslo, tema je dohoda versus tpp. Sa ospravedlnujem.
Ak by som niekedy riesil takuto vec, tak zaklad bu bol vzdy TPP a popri tom si spravit aj pracu na dohodu, lebo ziadny zakon ani nariadenie nezakazuje takuto kombinaciu. Len si treba dat pozor na rovnaku cinnost , kedze tam by mozno bolo treba suhlas zamestnavatela, zalezi od konkurencnej dolozky

len von

Defcon, dohoda nema nic spolocne so zivnostou, to si nejako pleties.
niekedy sa niekomu zrejme oplati aj dohoda, ale neviem kedy

NEOPLATI

odporúčam ti , pokial chceš zarábať viac zmen zamestnávatela, ak málo zarábaš...alebo ešte lepšie chod do zahraničia...

NEOPLATI

"dohoda" sa nezapočítava do dochodku,... a jasnééé oplatí sa na dohodu ked na "dohodu" može odpracovať len 60hodin mesačne,..
a na čierno pracuje zvyšok.... na papier mu dá zamestnávatel aj na pásku 100€ prevodom na učet... a napr. 300€ mu dá na ruku v hotovosti...
a oplatí sa to iba!!!! zamestnávatelovi!!!! aj ja som tak robila lebo som potrebovala prácu na 2 zmeny aby som si vedela vybavovat pomedzi sukromne veci...

u nas v hladovej doline to funguje takto,...
otrokár zamestná na dohodu na dobu urcitu,.. zoberie ludi z uradu práce, dostane od štátu za nich peniaze ze ich zamestnal,.. potom ich prepustí, nepredlzi im "dohodu" zoberie dalsich z uradu zas na "dohodu" robia u neho načierno viac ako tych 60hodin co je v zmluve...

ALE človek ktory robí "na dohodu" je evidovaný aj na UPSVAR odtial poberá aj podporu , aj pracuje na čierno... takze takto sa to oplatí...
→ale do dochodku sa to neráce...

ALE najviac sa to oplatí zamestnávatelovi lebo ušetrí na odvodoch...

Gloriaa12

Jednoznačne tpp!
Na dohodu sa ti nepočítajú roky do dôchodku a ako sa povedalo nemas narok na dovolenku.
Ja som robila 3 roky na dohodu este k tomu na čierno a lutujem to, lebo to je ako keby som tie roky bola doma a nic nerobila

Defcon

Dohoda : musis si spravit zivnost, musis si sam robit uctovnictvo, NECHRANI TA ZAKONNIK PRACE
TPP : zarobis trochu menej , nedas si vela veci do nakladov
Hlavny rozdiel je v tom zakonniku prace, ked si dohodar, nemas dovolenku a druha vec je, ze ta mozu vyhodit rovno na hodinu.
Osobne by som na dohodu nesiel ani nahodou

FujDohoda

Na dohodu zarobíš 150 eur mesačne, na zmluvu je minimálka 480 eur mesačne. Tak si vyber. Niektorí robiť na dohodu a po prvej výplate sa na to vykašlú.