Otázka na veterinára

Príspevok v téme: Otázka na veterinára
Petra3420

Dobrý deň, pred pár týždňami sme odkúpili 3-mesačného kocúrika, bol zdravý, nič mu nebolo. Pred týždňom som si všimla, že ťažko dýcha. Dýcha veľmi rýchlo a potom sa tak poriadne nadýchne. Každý deň mu čistím nos, pretože tam máva zaschnutý soplík. V tom jeho dýchaní počujem taký sipot ako keby mu ten sopel steká do dýchacích ciest a to mu bráni dobre dýchať. Boli sme včera u veterinára, ten mu iba podal dve injekcie, na ktoré ideme ešte v pondelok a v stredu a podľa toho sa uvidí, že co sa stane. Ak to neprejde vraj mu bude museť urobiť röntgen, ale je v tom problém, že je na to moc malý. Hneď ma vystrašil s astmou, no jeho rodičia astmu nemajú, nekašle, stále sa hrá, teplotu nemá. Normálne jedáva a každým dňom rastie, už má 3 kilá. Jediný problém, ktorý má je, že ťažko dýcha, ide mu nosný výtok z nosa. Viem, že je takto ťažko určiť diagnózu, ale ak tu je nejaký veterinár alebo máte známeho, zaújimalo by ma čo by mu mohlo byť alebo ako by ste vy postupovali pri určení diagnózy, keďže je taký malinký.

Alt

Ja som dal chorému kocúrovi do mlieka 2 kvapky citricidalu a o pár dní bol zdravý. Kocúre sa liečia podobne ako chlapi.