sledujú ma ?

Príspevok v téme: sledujú ma ?
secretsemtex

ahojte, dnes sa mi stala velmi netradičná vec, šiel som do malých potravín v bratislave, ktoré sú otvorené aj cez sviatky a kúpil som si tam takú novú edíciu semtexu, konkrétne mali 3 druhy, platil som v hotovosti, asi o hodinu som prišiel domov, zapol som youtube a hneď na šupu mi šla prvý krát reklama na tento konkrétny energeťák, úplne ma to až videsilo, nechápem ako to je možné kedže som neplatil kartou ale v hotovosti

dabu

secretsemtex, dobre, ze si sa podelil, u mna sa to tiez neda nicim, z toho co tu zaznelo, zdovodnit

inak, tie cielene reklamy su tiez hrozne, uz nic nemozem hladat len tak, vzapati mi to stale vsade ponuka a ukazuje, akoby som uz nic ine nemala v hlave. a hlada sa ovela tazsie ako kedysi, normalne to zobrazuje co chce, celkom ine veci.

Sloniecko

Toto bude najskor asi len nahoda.. alebo kedysi si o tom niekam pisal a nepamatas si na to. Ale to, ako funguje cielena reklama, ako velke technologicke spolocnosti pouzivaju udaje z prehliadacov.. to je vseobecne znamy fakt. V podstate ked pouzivas nejake chytre zariadenie, ktore ma nejaky OS, tak s tym musis suhlasit, nemas na vyber.
Ja napriklad som minule sledoval objektivy na moju zrkadlovku a smartfony a odvtedy mi aj fb zobrazuje hlavne reklamy na tento tovar..

secretsemtex

p.s. nerobím z toho žiadnu drámu, uvedomujem si že žijeme v technologickej vyspelej dobe, no o toto som sa naprieč okolnostiam a detailom musel podeliť

secretsemtex

cameramann: asi ťa sklamem ale som presne ten typ človeka čo na sociálnych sietiach nemá žiadne fotky a aj keby, obchod v ktorom som bol nebol žiadny komerčný supermarket ale ojedinelá večierka v skromnom stave kde možno nie su ani klasické kamery, takže tvoje scifi vysvetlenie sa v tomto pripade neosvedčuje... samozrejme viem o existencii cielenych reklamach keď napriklad platíš kartou a máš to prepojené s kadečím

Cameramann

Mas na socialnej sieti svoje fotky, ze? Teraz sme davali do obchodu nove kamery k pokladniam s rozpoznavanim tvare a vsetko co platis sa priradi ku tvojej tvari a vyhladava ta to na socialnych sietiach a potom sa ti pustaju reklamy na strankach, ktore navstevujes, nemusi to byt iba youtube. Ale neboj, tvojou ochranou je, ze ludi su miliardy, takze sa medzi nimi stratis. Nik nesleduje konkretne iba teba, robia to programy, nie ludia, ti by sa z toho zblaznili.