Antikoncepcia

Príspevok v téme: Antikoncepcia
NikA-28

Ahojte zeny, poradte mi, prosim, uz neviem, co mam robit...uzivam HAK uz skusam tretiu, ale aj tak mavam z nej migreny jak svet...preto by som chcela prejst na inu ochranu, ale podla mojho lekara inu moznost nemam, comu velmi nerozumiem v 21. storoci....ze okrem HAK tabletiek a kondomov neni ina moznost?? Mam 21 rokov, zatial ziadne deti, ale planujem raz mat, ale nie teraz a normalne uz neviem, co mam robit...ako ste to riesili vy, komu tie tebletky tiez robili zle? Dakujem za odpovede.

NikA-28

Nepovedal..staci, ze vidim a pocujem naookolo ludi, ktori malu prerusovanu a tak :) a proste chodim do skoly, kde ani nebudem moct ako tehotna chodit na cvika atd...proste my sa snazime davat pozor, ako sa da..aj ked beriem tabletky, aj tak sa do mna nerobi, pre pripad, kedy by mi napr bolo zle alebo hocico, proste sa citime tak obaja lepsie,sam mi povedal, ze to proste nie je vzdy citit, ci nieco ide z neho abo jak to nazvat, aby to neznelo pohorsujuco....tym padom nepripada proste do uvahy, aby som len tak dovolila a viem, ze ani on by to nechcel a nebudem robit nieco, co nam obom nie je prijemne....
Ale pisala som na jednu gynekologicku poradnu a tam mi ten lekar odporucil bud pouzivat ten Pharmatex (to som ale citala vela zien, ze aj tak otehotneli) alebo potom teliesko Jaydess alebo tak nejako, ze to je nejako prisposobene pre zeny, ktore este nerodili,no o tom som tiez dooost hrozy citala, ze mali dlho bolesti a ze stale mali krvacanie atd, tak ja neviem.....mate s tymito typmi ochrany niekto nejaku skusenost??

artus

to ti važne lekár povedal? no tak to bude tým aby ti predpisoval lieky lebo z toho má zisk.... zmen doktora, lebo myslí len na seba!
existuje pharmatex pouzivam aj ja... + partner dáva pozor, to znamena ze nepušta ten bordel do teba...
a vsetko bude OK,... a ty nemusiš pchať do seba chemiu

NikA-28

Anonym222 - ahoj,neviem ako tie migreny mavas ty,ale ja ich mam iba pocas uzivania HAK,akonahle som predtym vysadila, prestali aj migreny...cize u mna na 100% sposobuje HAK.

swistica - tiez ahoj :D no co mi radis, ja nemam odvahu robit..vypocet plodnych dni a prerusovanu, to ja by som nedokazala, nedovolila by som uplne bez ochrany toto, nemozem si dovolit teraz otehotniet :) a kondomy v ziadnom pripade tiez, kedze ma drazdia a neviem teda ako u inych, ale nam dost casto praskali, cize tiez ziadna spolahlivost...

Anonym222

Nika-28 ja mam 23rokou a dve male deticki dalsie nemozem ohrozilo bima to na živote a zdravi antikocepciu nemozem kvoli krvneme tlaku a teliesko ties nemozem tak pouzivame len ochranu kondomy. Ale tie mi casto robia zapali ties som zufale ze co teda pouzivat na ochranu. Aj ja mavam dost casto migreni a aj ti mavas dost casto ? Myslis zebi to suviselo stou antikocepciou?