Ako nájsť stálu prácu?

Príspevok v téme: Ako nájsť stálu prácu?
svetobezka

Čaute, mám takú otázku na Vás :)
Pracujem 10 rokov, teda od skončenia školy. Pracovala som všade možne, v Anglicku v reštaurácií, v Írsku na farme, v Španielsku ako animátorka, tiež v Dubaji ako animátorka, v Rakúsku a Nemecku v skladoch, v Nórsku s rybami, v Belgicku v sklade, naposledy v Izraeli na farme. Dalo by sa teda povedať, že nemám žiadnu kvalifikáciu a neviem ako by takéto pracovné skúsenosti pôsobili na potenciálneho zamestnávateľa. Chcela by som už stálu prácu, necestovať stále do zahraničia. Užila som si tie roky, našetrila korunky a spoznala kus sveta. Myslíte, že mám šancu niečo nájsť? Ako si mám napísať životopis aby ho zamestnávateľ hneď nehodil do koša? Ako uspieť na pohovore a získať prácu keď mám takúto pracovnú minulosť, teda z každého rožka troška? Už som si posielala pár žiadostí, ale bez odpovede. Myslím, že je to kvôli tomu častému striedaniu prác.

jetoSUPER

waaau, toto by som si aj ja vedela predstaviť, síce cestujem po svete vrámci mojej práce, ale nie je to také ako u teba... psíka nosím so sebou a neviem ako by to bolo...
tam kde si bola? si byvala sama? na izbe? ci?

ja si myslím že zamestnavatel ocení tvoje skusenosti, lebo ked toto všetko uvedieš do životopisu bude to o tebe vypovedať že si všestranne nadaná, takže sa neboj a všetko to napíš.. je to super...
lebo máš väčšiu šancu za zamestnať ako nejaký darebák ktorý využíval mama hotel do 25, že po strednej škole 6 rokov na urade práce,..

swistica

Predpokladam, ze vies teda dobre cudzie jazyky a na tom by si mohla stavat. Rozhod info medzi znamych, ze si daco hladas. Mozno ta bude vediet niekto odporucit.

buducnostcierna

Možno to bude znieť divne, ale nájsť si prácu je dnes ozaj veľký problém a zvlášť na Slovensku. Nech si hovorí kto chce, čo chce, Slovensko je krajina kde dobrú prácu dostaneš len po známosti. Ten kto známosti nemá, alebo taký čo neštudoval za lekára, ITčkára sa môže rovno hlásiť do fabriky na 3 smeny alebo niekde do supermarketu dokladať tovar. Mimochodom do roku 2030 zanikne až 60 % pracovných miest, ktoré nahradí umelá inteligencia, teda už nebudeme potrebovať operátorov vo výrobe, predavačky, niektorých úradníkov. Otázkou je, čo s tými ľuďmi bude. Ďalší problém je ten, že pracujúci nedostanú slušnú mzdu ale len akúsi almužnu z ktorej si zaplatíš jedlo a nájom. To, čo sa bude diať v tomto storočí bude veľmi divoké.

alica111

uzsi, fejk a myslimsi je jedna a tá istá osoba :D lol bavíš sa sám/sama so sebou? To je psychická choroba, treba to riešiť. lol

alica111

Z toho si nič nerob, tí ľudia sú na tom horšie ako si vôbec vieme predstaviť. Pozerala som nejaké podobné témy tu na fóre v archíve a je ich docela dosť. Zaujímavé, že vtedy nikto nemal potrebu urážať a nadávať, viac-menej sa tam bavili slušne, dnes je to samá urážka, nadávka a samozrejme nesmie chýbať označenie, že téma je "fake" alebo že si "troll". Ale poznáš to príslovie? Podľa seba súdim Teba. Ja si tu tiež ruším účet.

ferdomravec

Tolko prac neposobi prave najlepsie, aj ked pracovita mozes byt. A aku by si chcela pracu, ake mas vzdelanie a jazykove znalosti?