Priateľ dieťa chce, ja nie. Nikdy.

Príspevok v téme: Priateľ dieťa chce, ja nie. Nikdy.
Tatiankovka

Mňa neskutočne desia úvodné tri roky dieťaťa, až tak veľmi, že uvažujem, že ho nebudem mať nikdy. Vždy, keď vidím úplne to maličké mimino o ktoré sa treba stále starať, ktoré je také nesamostatné a len plače, vrieska a spí, nonstop rok a pol života, minimálne. Z tohto mám úplnu paniku a keď môžem byť až taká úprimná, nezniesla by som ak by som mala chlapca. Prečo? Prídu mi v porovnaní s dievčatami totálne zabrzdení, do desať rokov sú totálne mimo, nesamostatní, príliš detskí. Júúúj, chlapca naozaj nie. Keby to bolo na mne rodia sa päťročné deti, to najhoršie by sa preskočilo. Vôbec. ale vôbec nejdem do kolien, keď vidím uvrieskané a otravné mimino v kočiari. Veď nič iné nevie, len plakať a nepovie ti čo mu je a k tomu sa ešte pokaká, no super. Tento kolotoč, čo trvá určite aspoň rok a pol ma totálne desí a otravuje a mne sa ani deti do troch rokov vôbec nepáčia. Vyzerajú ako mimozemšťania, ktorí sa na človeka ani nepodobajú. To, aby som sa stále bála či sa mu niečo nestane a o tom, že by som sa ani nevyspala kopu rokov ani nehovorím. Najideálnejšie sú deti vtedy, keď kvôli nim nemusíš byť v strehu, lebo sa vyspíš v noci a vtedy, keď ich neplieska puberta. Ach, čo by som dala za to, porodiť už päť ročnú dcéru. Vážne, tieto roky budem určite nenávidieť, keď budem mať dieťa. K tomu všetkému mňa vôbec nezaujíma ako to vidí frajer, v tomto som sebecká, ja ho budem nosiť pod srdcom. Toto chlapi nepochopia.

Neposlusna

Chudobní ľudia by nemali mať deti. Dieťaťu sa treba venovať a aj ho vychovávať. Všetci by chceli mať dieťa ale na výchovu sa dôraz nekladie, čo je chyba.
Tiež sa mi vôbec nepáči to, aby rodič odchádzal pracovať preč a dieťa vychovával zvyšný rodič.

fantomka

Tatiankovka Myslim, ze z tohto mozes mat este v zivote problem, ze budes mat problem najst chlapa ktory bude s tym stotozneny

lentilkova

toto mi pripadá ako výlev nejakej nevyspelej osoby, ktorá ešte sama potrebuje dozrieť, akoby to písala nejaká 13 ročná...
lebo ja mám 30, deti nechcem ale tieto dovody čo si tu ty popísala, to nemyslíš vážne... ?
práveže kým je to decko malé s ním nie su problemy...maš zjavne skreslené predstavy... lebo ked pojde do školy budeš sa s ním musieť učiť, budeš musieť s frajerom, ked budete mať dieťa tak dufam že ako manželia... budete si musieť aj prácu , pracovnu dobu prisposobiť aby ste vedeli pre decko chodiť do školy, alebo stara mama? alebo ak budete mať na to platit opatrovatelku...? bude chcieť všetke možne vymoženosti, pc, tablet, mobil...ked mu niečo nekúpiš bude sa hádzať o zem... v puberte ta mozno posle do p... a bude piť, drogovať... po strednej škole ak ho z nej nevyhodia koli zaškolactvu ti bude na krku, lebo sa mu nebude chcieť pracovať...
ked sa na to pozeráš takto....

kubita

tak treba to priatelovi povedat, ze dieta nechces a hotovo. naco mate byt spolu ked mate kazdy uplne inu predstavu o zivote?