Práca v Nemecku, Rakúsku...

Príspevok v téme: Práca v Nemecku, Rakúsku...
pracazahra

Ahojky, prosím Vás pracujete niekto v zahraničí? Napríklad v Nemecku, Rakúsku? Na začiatok by som vzala prácu niekde v sklade, alebo ako chyžná, je mi to celkom jedno. Nečakám, že mi budú padať pečené holuby do pusy a tiež viem, že sú tam oveľa vyššie výdaje... to píšem aby som predišla zbytočným komentárom od neprajníkov. Na internete je veľa ponúk hlavne teda cez slovenské agentúry, ale nechcem ísť cez agentúru. Na Slovensku už viac nechcem strácať čas.

Kirschen

Ja poznam jedneho cudzinca je to mlady clovek a v Passau zaraba ako pocitacovy programator v jednej firme 3500 eur v hrubom po odcitani dane ma 2500 eur.

Cecile

Hlavne nechod do Berlinu, tam je bieda ze az. Zamestnavatelia chcu po tebe nemcinu ako matersky jazyk, plus dalsie 2 jazyky na vybornej urovni, dlhorocnu prax a ovladat takmer az programovanie a to vsetko za plat tak najviac 1800 eur v hrubom. Ak hladas beznu pracu, v cistom budes mat tak najviac 1200 eur. Rataj vsak s tym, ze byty idu stale hore a ako tu uz bolo spomenute, je tazke najst celkovo ubytovanie. Hlavne Berlin je preplneny imigrantmi a celkovo drzymi ludmi. Z 1200 eur po zaplateni bytu ti zostane taka vacsia polka ale moj nazor je taky ze usetrit tak na nieco poriadne sa neda. To len ako rada, chod tam kde proste lepsie platia.

Cecile

Hlavne nechod do Berlinu, tam je bieda ze az. Zamestnavatelia chcu po tebe nemcinu ako matersky jazyk, plus dalsie 2 jazyky na vybornej urovni, dlhorocnu prax a ovladat takmer az programovanie a to vsetko za plat tak najviac 1800 eur v hrubom. Ak hladas beznu pracu, v cistom budes mat tak najviac 1200 eur. Rataj vsak s tym, ze byty idu stale hore a ako tu uz bolo spomenute, je tazke najst celkovo ubytovanie. Hlavne Berlin je preplneny imigrantmi a celkovo drzymi ludmi. Z 1200 eur po zaplateni bytu ti zostane taka vacsia polka ale moj nazor je taky ze usetrit tak na nieco poriadne sa neda. To len ako rada, chod tam kde proste lepsie platia.

Mariettta

Ale celkovo je teraz problem v celom Nemecku s prenajmom bytov, je ich malo, vela zaujemcov a majitelia si vyberaju, samozrejme sa to odraza aj v cenach. Casto chcu po tebe potvrdenie ze mas pracu, kolko zarabas a vypis ze nemas dlhy. Ale nie kazdy to chce, zalezi od prenajimatela. Mensich a lacnejsich bytov je velmi malo. Preto bude pre teba lepsie ked budes hladat pracu rovno s ubytovanim.

Mariettta

Potraviny maju Nemci mozno rovnako drahe ako my s vynimomkou masa ale je tu drahe byvanie a poistka za auto, aj benzin je drahsi. V Rakusku je benzin naopak lacnejsi. Ja byvam na dedine kde ziadne velke mesto v blizkosti ani neni, tu sa neda ani zohnat spolubyvanie, teda ze ste viaceri v jednom byte. Najblizsie az v nedalekom mestecku a jedna izba stoji 400 eur a to ste piati v jednom byte. Ale ceny bytov v celom Nemecku sa dost lisia, pozri si aj toto ked niekam pojdes. Ako chyzna niekde na horskej chate ubytovanie zrejme dostanes. Prihlas sa do fb skupin, napr. Slovaci a Cesi v Nemecku, Cesi a Slovaci v Nemecku - hledam nabizim praci, prip. ine. Mozes tam priamo napisat a je mozne ze niekto kto o niecom vie sa ti ozve.

cestovatelka123

tak na začiatok nie je odveci ísť cez agenturu, koli tomu že ideš do cudzieho sveta, kde nikoho nebudeš mať, ja robim v zahraničí... takže ked nejaký problem musiš si poradiť sama... a agentura ti može pomocť ak by niečo....
a už ked sa otukáš mozes skonciť zmluvu s agenturou a zamestnať sa priamo u zamestnavatela...

a čo sa týka tých kecov okolo toho že je všetko drahé...
zaleži od toho že kde... lebo aj u nás ked sa porovnaju ceny nehnutelností, cenu podnájmu v Rimavskej Sobote a v Bratislave je to sakra rozdiel.... takže môžeš pracovať v nejakom menšom meste , nemusíš byť priamo v nejakom veľkom...

ak vies nemecky skus pozrieť aj ponuky práce v nemeckom jazyku niekde vo VW ... su aj mensie mestá kde ma VW firmy ...kde vyrabaju kompotenty,...
čo sa týka cien potravín tak sú také ako u nás.... kedže cestujem po roznych štátoch tak viem... ja fakt netuším kto šíri tie bludy o tom že je v zahraničí všetko drahé.... možno iba takí ktorí cez daný štát prechádzaju cestou na dovolenku... a zastavia sa na benzínke, lebo iba na benzínkach je všetko drahé,... ale čo saa týka obchodov tak maju ceny ako my, dokonca lacnejsie, alebo väčšie balenia za cenu mensieho balenia čo sa da kupit na Sk....
ked budes v Nemecku a pojdeš do Lidla, Rewe,Aldi...tak uvidíš...

pracazahra

Podľa toho čo píšeš to vyzerá, že nemám šancu :D Ja tiež nechcem pod nikým robiť, ale nič ma nenapadá v čom by som mohla podnikať. Nemám žiaden nápad.

Minken2

Asi som mala prilis velky strach z uchadzania o pracu alebo proste blok.Asi som podvedome dostavala signali ze nechcem pod niekym robit,nemat nad sebou sefa.Tak a teraz sefujem sama sebe a je to fajn.Len si davaj pozor co sa tyka Nemecka.Nemecke firmy casto vyzaduju perfektnu nemcinu,idealny vek do 29 rokov a hlavne nemat ziadne deti.S tymto vsetkym som sa uz stretla.A su strasne priebercivi co sa tyka prijmu novych zamestnancov.

pracazahra

Minken2 jazyk moc dobre neviem, teda viem perfektne anglicky ale nemecky moc nie. Ako to, že si si nemohla nájsť prácu v Nemecku? Mne by stačili aj tie sklady ako som písala. Ale nechcem cez agentúru.