Protikvasinková diéta

Príspevok v téme: Protikvasinková diéta
Tina1356

Ahojte. Som v 20tt. Už rok sa trápim s premnoženými kvasinkami. Doktorka mi predpísala lieky Macmirror a krém Imazol, ale nezabrali. Kúpila som si aj Clotrimazol a krém Fungicidin, ale nezabralo ani to. Trápi ma už dlho hlavne veľmi bolestivý pohlavný styk, pálenie a rezanie. Tak som sa rozhodla začať s protikvasinkovou diétou. Zatiaľ iba 5.deň. Pijem acidko, jem jogurty, cesnak, kyslé jablká, špaldový chlieb, celozrnné pečivo, mäso, zeleninu. Vynechávam hlavne cukry - sladké a bielu múku. Je to veľmi náročné, nakoľko predtým som potrebovala sladké každý deň. Zabrala niekomu táto diéta? A po akom čase? Ďakujem za rady a skúsenosti. Už som bezradná a chcem sa toho zbaviť čím skôr?

eviku7777

... este jedna vec... pouzivam uz len anionove vlozky, a obcas menstr. kalisok, obcas anionove tampony... ked som pouzivala vlozky celu menastruaciu hned po m. ma vzdy chytala mykoza... po tyzdni s vlozkami som sa vzdy citila “ sparena” proste tyzden kvazi v mokrom... to akoby som zostala po kupani mokrych plavkach... tak som sa rozhodla vlozky pouzivat co najmenej ked tak len tie anionove a mam dojem ze aj tomohlo

eviku7777

... dodrzujeme uz rok na 80% cca tu dietu... porusim to ze si dam sladkost 2x v tyzdni, napr :) to je moj limit som zistila pri ktorom zostavam ok, ale nesmiem to mat 2 dni po sebe...
z vyzivovych doplnkov obaja uzivame rok denne 1 kapsulu probiotika, 1 kapsulu oregoanoveho oleja, 1x tyzdenne si davam 1 cipku Idelyn. On obcas zabudne na probitikum alebo oregano hlavne cez vikend tak potom mu dam uzit dve naraz pondelok:) takto nam to funguje a sme ok, ked zacitim mierne hrdlo po tom ako si dame pusu ( on lubi velmi sladke a porusuje mi dietu castejsie) tak si vyplachnem usta repikom... vazne ono to je aj v ustach... takto mame pokoj moze sa smiat ktokolvek s toho ale musim to tak robit a sme relativne ok dovtedy ROKY kazde 2 mesiace mykoza

eviku7777

baby protikvasinkova dieta mi zacala zaberat ccca po mesiaci... avsak poviem tak ze staci mala chyba trosku viac cukrov strave 2-3 dni a mas to naspat aj keby si drzala tu dietu dlhodobo. Ja ju dodrzujem uz asi rok ale tak na 80% nie 100% citim sa lepsie. Ja uz som to mala nielen opakovane “ dole” ale ah v hrdle... na pokozke atd... zo zaciatku som myslela ze potrebujem vyter.l hrdla nakolko ma casto bolievalo- ziadny streptokok, stafylokok ani nic mi nenasli ( bola som opakovane)... kozne vyrazky mi zacali biele flaky... nakoniec sa zistilo ze mam celotelovu mykozu...
presla som liecbou : 4 tyzdne 1x do tyzdna Fluco sandos tableta plus lokalna liecba, cipky a krem dole a od koznej praci prasok na spodne pradlo 100ml /10e a roztok na sprchovanie plus krem...
partner mal tu istu liecbu... nemal priznaky na penise ani kozne problemy len hrdlo casto a tiez boli dovodom kvasinky- candida aj on mal mesiac liecbu 1x do tyzdna tableta fluco sandoz plus krem dole...
avsak tie lieky su strasne silne na pecen tak nas vysypali po DOUZIVANI ( nie pocas liecby ze az) avsak nebola to alergicka reakcia na liek ale “ znicena” pecen sa odzrkadlila na pleti a dekolte... trvalo 4 mesiace kym to preslo opat nezaberalo nic..
uz sme po liecbe a snazim sa udrzovat fit tym ze

Monika1984

absdefgh/ 100% vystizne!!! zacat treba od chlapa su prenasaci!!!! VZDY ked mas mykozu ty ma ju na 99% aj on.
Dalsia vec autorka prispevku, pytam sa nakolko nie kazdy gyn robi zakazdym kuktivaciu, robi ti vzdy ked prides alebo ta len pozrie?

Magdalenka26

ahoj prosím ťa ak by si mi mohla pomôcť mám rovnaké problémy, kde si našla prosím nejaký jedálniček alebo niečo k protikvasinkovej diete ... ďakujem ti

Tina1356

Áno, partner užíval antibiotiká, takže v tom problém nie je, lebo sa mi to aj tak vrátilo hneď prvý deň po preliečení

abcdefgh123456

to najdoležitejšie,.. ako vždy, sa to podcenuje, lebo chlapi problemy nemaju, resp. nemaju priznaky ale! su prenašači...
čiže, partner sa preliečil???? antibiotikami? lebo ked ty sa preliečiš a on nie, tak ťa opätovne nakazí... takze tak...

diziana

ahoj.ak mas moznost tak treba ist do mora,kde sa riadne vykupes.mne to nenormalne pomohlo.ostali mi balenia tak ak chces lacnejsie ti ich predam.