Samota

Príspevok v téme: Samota
Lollllle

Pocit samoty, uzkosti, plac. Bolest v hrudniku, zaludka... Pocit, ze som nieco urobila alebo neurobila, napatie. Toto citim teraz a kazdy jeden vecer. Cez den sa snazim byt vesela prwd vsetkymi a nikomu sa nestazovat, no ja to uz poslednou dobou nezvladam. Citim sa sama. Kamaratov mam, ale nikdy sa mi neozvu sami ani ma nezavolaju von. Na zs som bola sikanovana, ale toto s tym nesuvisi. Teraz uz budem druhacka, no toto co sa deje, ja neviem. Tie pocity su silne a neviem sa toho zbavit. Prosim, co mam robit. Nechcem citit tu bolest

Almarinos

Hm. Toto čo u teba začína mi je dosť povedomé. Nechcem nič zlé veštiť, ale vyzerá to na začínajúcu depresiu

Keby si mala ten pocit samoty a opustenosti už od malička a Aj medzi ľuďmi s kt. sa dobre poznáš, tak to mám aj ja.
Si zrejme až príliš zahľbená do svojoch mysšlienok a sú negatívne a zrejme sú natolko silné,že samé sa vynárajú bez toho aby si na ne ty sama myslela. Jednoducho - všetko je zlé, ty si nanič, ludia su zlí, nikto ta nemá rád atď. Tos ú tie stavy.

Ja som tiež bol šikankvaný na ZŠ. Možno si ani nechceš pripustiť že.by to s tým mohlo súvisieť, ale pravda je taká, že to s tým súvisí. Lebo po šikane začneš prehodnocovať samu seba-čo som komu urobila, prečo sa tak ku mne chovajú? ...atď. Vytváraš si o sebe negatívny sebeobraz a ten ťa ovplyvňuje dokonca doteraz.
....
Je to nadlho.
A možno sa ti zhoršila pamäť a mäš väčšie problémy s motiváciou.

Ja som sa z tej depresie po dlhom čase dostal, ale pocit samoty mám stále.

Podobných ľudí ako ty hľadám.a snáď sa mi podarí na túto tému aj nahrať inštruktážne video na yt ako z toho von. Keď chceš.sa ozvi.

Tie bolesti -alebo ja by som to pomenoval tlaková bolesť v hrudi je tiež príznak depresie a ja som to mal. Ja som vtedy bojoval "sám so sebou". A myslím, že preto som mal tú bolesť.
Základné rady sú nevracaj sa do minulosti a neľutuj sa a zakáž si negatívne myslieť-ponor sa poriadne do svojich myšlienok, rozanalyzuj ich, buď voči sebe kritická a preformuluj tieto myšlienky- na to je potrebná kognitivne behavioralna terapia. Keď nie psycholog, tak si to nastuduj ako ja. Nanúť si myslieť si o sebe- "Ja mám hodnotu" A dovoľ odísť negatívnym myšlienkam, kt. nepotrebuješ.