...Aby z antibiotík neboli gynek. problémy

Príspevok v téme: ...Aby z antibiotík neboli gynek. problémy
Mojka 12354

Doktorka mi oznámila, že mám helikobaktera a nasadila mi dosť drastickú liečbu ATB. To by som ako-tak vydržala, lenže začínajú sa mi objavovať nepríjemné ženské problémy, bolí ma to celé zospodu, trošku páli, svrbí. Začalo po 4 dňoch od užívania atb, ešte mám 3 dni, ale neviem, ako to vydržím.
Žienky, poradte, ako si mám pomôcť. Beriem aj probiotiká, predtým som mala zhoršené výsledky z cytológie, trošku sa to upravilo, a mám strach, že mi tá chémia zas všetko zhorší.
Ozvite sa, dakujem.

akinom007

Asi tak, ktora nemava caste mykozy, nedostane ich ani po uzivani antibiotik. Ktora zena ma s tym problem dostane zarucene po douzivani antibiotik mykozu, nech robi cokolve-hovorim z vlastnej skusenosti.
Ja ked musim mat atb. vzdy si kupim probiotika ktore uzivam naozaj pravidlene este aj mesiac -dva po antibiotikach, zaroven si s antibiotikami kupim do posvy lactobacilove cipky napr Vagilact a pocas liecby atb. si to kazdy vecer davam, stravu mam v celku dobru so sladkym to extra neprehanam napriek tomu po antibiotikach ma mykoza nikdy neminie. A taktiez sa raz do roka nedokazem vyhnut antibiotikam. Nakolko tradicne vo Februari tak brutal ochoriem ze 40-ky teploty ytzden v kuse, 3-tyzdnovy kasel, zapal PND, hrdlo-streptokok. Proste roky od detsva az po dospelost kazdy februar cely prelezim.

krtko7

hm. Mne sa pri tomto osvedčilo užívanie enzýmov. Tie sú fajn aj preto, že zvyšujú účinok tých antibiotík, čo je si myslím benefit.
Čo ti padne tiež vhod :) Len tiež je potrebné ich užívanie dlhodobejšie, aby to malo zmysel ;)

Eviku7777

Probiotika... Oreganovy olej.... A lokálne počas ATB aj po do užívaní aspoň týždeň laktobacily do pošvy.... Treba skúsiť aj keď osobne čokoľvek robím dostanem po ATB mykozu zarucene