Závraty

Príspevok v téme: Závraty
Mata2211

Ahojte,mam problem ktory trva uz s prestavkami xy mesiacov..zacalo to obcasnym miernym zakrutenim hlavy a potom jedneho dna v praci mi prislo strasne zle,krutila sa mi hlava,citila som tlak a ako keby ma palila hlava vnutri,bolo mi na odpadnutie,unava,tazke nohy,ruky..volala som si sanitku,prevezenie na neurologiu,tam CT mozgu,ciste..krvne testy ciste,dali mi infuzku a poslali ma domov s tym ze si mam obehat ORL,endo,neurologa...ORL nic nezistila,endokrinolog pozeral stitnu + bral krv a testy co sa hormonov tyka..v poriadku..RTG krcnej chrbtice v poriadku,neurologia v poriadku,okrem zistenej skoliozy,sono mozgovych ciev v poriadku,EKG a EEG v poriadku...niekedy mi je dlhsie dobre no vacsinou tieto stavy prichadzaju s menstruaciou..niekedy je to len take slabe krutenie hlavy ktore je sice trochu neprijemne ale da sa s tym fungovat,no uz 3-4 krat to bolo take ze som nebola schopna sa pohnut,otvorit oci,nic..znova palenie od krku dozadu do hlavy a tlak,busenie srdca,neskutocne tocenie hlavy..mam cely zivot nizsi tlak takze tomu som to moc nepripisovala..obvodna hned vraj stres..co je sice mozne vzhladom na okolnosti trvajuce par rokov len nechapem tu spojitost s MS... uz ma to nebavi,nemozem byt sama doma,sama nikam ist...mate niekto podovne skusenosti?

lekvar

Mata2211 : Jednou z možností je elektrosmog. Nainštaluj si do mobilu aplikáciu na analýzu frekvencií. Zdravotné limity vyhľadáš. Alebo zisti či nemáš v blízkosti základňovú mobilnú stanicu, bezdrôtový telefón, WiFi pri posteli...

Zuzka8

Zavratka, tak si skús obehať tých lekárov ako Maťa.
Ja nemám také problémy, iba občas sa mi to stane. Ja mávam stuhnuté trapézy a aj krk. Zo stresu a zrejme aj pre jednú chorobnú krivku čo mám?.
Mne na to pomohlo cvičenie na chrbticu čo ma naučili na rehabilitácii, tak som vám chcela navrhnúť, že možno to bude cesta, ak sa popytate praktickej. Mne to uľavilo. Tiež si dávam na kŕčnu chrbticu a trapézy teplé obklady, obilninové vankuse, čo si iba v mikrovlnke zohrejem. To mi uvoľní stuhnuté svalstvo. Ale znova píšem, neviem či to máte pre tie isté príčiny čo ja, ale skúsiť môžete.

Inak migrénu môže spúšťať aj alergia alebo intolerancia na isté látky v potravinách.

Zavratka

Ja mam akurat velmi tazke obdobie, takze ano, moze za tym byt stres. Na to mi odporucaju Magnezium, ale to zasa tlak este viac znizuje, rovnako ako napriklad medovka, tak pozor na to. Uzivam momentalne Guajacuran na uvolnenie, da sa kupit bez receptu, skus. Uz rozmyslam, ze si dam nieco silnejsie, mam doma Lexaurin

Mata2211

U mna je tiez jedno ci sedim alebo lezim..ale mala som napr.par tyzdnov takych,ze som spavala skoro po sediacky a sem tam som sa aj zobudila na to ze sa mi toci hlava :/ ked som sa pytala neurologicky, povedala mi ze si mam kupit Ataralgin a ked mi je zle si ho dat..je aj od bolesti aj uvolnuje a vacsinou mi to zaberie ale asi skusim nejakeho psychologa,mozno je to fakt stres atd

Zavratka

Ahoj mam uz vyse tyzdna to iste, nizky tlak, niekedy busenie srdca, neustale sa mi toci hlava, dokonca aj ked lezim, niekedy mam pokoj hodinku, dve denne, a potom zas a nanovo a dokola. Mam strach niekam ist sama, ze odpadnem. Neviem uz co mam robit. Hlavu mam ako vo zveraku. Niekolko dni som brala Panadol Migrena, bolesti ustupili, ale divne tocenie a zvieranie ostalo.

zivotosprava

tak ked to prichádza s "tvojimi dnami" tak je to PMS, migrena?
ja zvyknem počas kramov od bolesti aj ked nejake velke bolesti nemam hnačkovať... +slabosť do noh....
piješ dostatok tekutin? neodporučil ti lekár MgB6 ???? kazde rano ked vstanes vypipohar vody s citronom + šumive magnezium do toho (citronove) maju v tescu, kauflande, lidli za 0,99€
prípadne si kupiť aj tabletkove MgB6...
hlavne piť vela vody....

midro

Fyzické telo a psychika sú spojené . Pokiaľ za to nemôže telo hľadaj za tým hlavu . Mal som niečo podobné
Dosť tomu robí problémy aj krcna chrbtica ,skús neake cviky na krk poprípade iný vankúš a neake lieky na uvoľnenie svalov. Stres ich stahuje a hlavne na krčnej chrbtici