Mám chron. zápal štítnej žľazy, vraj strašne priberiem...

Príspevok v téme: Mám chron. zápal štítnej žľazy, vraj strašne priberiem...
thyreoiditis

Pred pol rokom mi zistili chronický zápal štítnej žľazy a čítala som, že sa z toho neskôr vyvinie hypotyreóza a potom budem strašne priberať...neviete či budem priberať aj keď budem brať hormóny Euthyrox? A niekde som čítala, že malé percento ľudí s takýmto zápalom má neskôr , naopak, hypertyreózu...tak už neviem čo sa mi vyvinie z toho zápalu...Ďakujem

Meridian

Je to veľmi idividiálne .
Ppznám ludí čo berú euthyrox a nepribrali ale sú aj ženy ,ktoré si sťažujú ,že veľmi a pripisujú to práve tomuto hormónu.
Podstate ide o premenu hormónov štitnej žľazy T3-T4 keď štitna žľaza z nejakeho dôvodu neprodukuje alebo málo vtedy sa namâha a zväčšuje podobne je to ked je zâpal či to čo uvádzaš .Usudzujem a nie som lekár len som odpozoroval ,že samotné pridanie tohoto hormónu nemá vplyv na priberabie ak dokáže telo (organizmus)správne pracovať z premenou hormónov.Podstate priberajú aj ženy ,ktoré neberú hormón z vonka ,ale vyprodukovaný hormón sa nepremieňa správne proste procesy nefungujú tak ako by mali a tak to spôsobuje priberanie.Podobne sa chová aj antikoncepcia niekoho zavodňuje aj keď v dnešnej dobe je percento hormónov stotinovâ oproti dobâm minulým.Naozaj mám to odsledované konkrétne euthyrox niekto ano niekto nie premena......
Možno ti budú vypisovať konkrétne ludia čo to brali možno zavrhnú čo som napísal,ale skutočne zaujímal som sa presne o tento nepopulárny jav ako je priberanie a u tohoto konkrétneho lieku a zistil som presne to čo som ti napísal.....