Zub múdrosti

Gloriaa12

Na stomatochirurgii by ti to mali urobiť hneď, to isté na pohotovosti. Ale zase je pravda, že také trhanie by som zverila niekomu koho poznám.
A tiež závisí od toho o aké 8čky ide. Je to horný zub alebo dolný? Lebo horný sa hojí oveľa rýchlejšie, ja som tiež nemala problémy a bola fit do troch dní pri hornom. ALe pri dolnom mi jednu ranu museli zašívať a pri druhej osmičke poškodili nerv a mala som polku úst strpnutú ešte 2 týzdne ... v takomto stave by som na dovolenku rozhodne nešla.

Ako fakt, na tvojom mieste by som počkala. Tvoja karta prechádza asi k zubarovi ktorý tú dotyčnú bude zastupovať nie? Ak nie, pojdeš k novému.

Ghshsvsb

Toto je úplne individuálne. Mne trvali 2 zuby mudrosti a na druhy deň som bola fit. Mas komplikované 8micky?

Zuzulik8

Mne trhali postupne vsetky 4 zuby mudrosti a viem urcite ze tak skoro by som ist na dovolenku nechcela. Ak sa budes kupat v mori moze sa ti do ust dostat voda a kedze tam budes mat otvorenu ranu moze sa ti tam dostat infekcia. Ani jedlo si nebudes moct poriadne vychutnat. Ja som mala este par dni po trhani mierne zvysenu teplotu. Ked ide na matersku niekto by ju mal snad zastupit. Alebo si mozes najst ineho zubara.

Anica

Ahoj, ďakujem za odpovede. Naozaj neviem, čo mám spraviť. Konzultovala som to s doktorkou a ona hovorí, že pokiaľ mi to vytrhne v pondelok, tak v piatok môžem ísť na dovolenku. Že b to malo byť o.k.. Ide totiž o to, že ona odchádza na materskú a keď mi to nevytrhne teraz, tak potom budem musieť tým asi ísť na stomatochirurgiu a tam je to nadlho. Treba sa objednať, čaká sa zopár mesiacov a tento môj zub už asi toľko nevydrží. No a ďalší problém je ten, že som pred týždňom doužívala antibiotiká, ktoré som brala tri týždne kvôli borelioze, tak neviem, či aj toto môže to hojenie nejako ovplyvniť.

Gloriaa12

Jednoznačne presun termin po dovolenke.
Po týždni sa ti moze rana zapáliť, alebo by si urgentne nieco potrebovala a na dovolenke to nevyriesis. Nehovoriac o tom, ze si este nebudes moct dopriat vsetko to jedlo alebo si dovolenku uzit.
Ak mozes preobjednaj sa.