Nemám rada svoju mamu

Príspevok v téme: Nemám rada svoju mamu
xxxx215

Ahojte , ako vyplýva z názvu nemám so svojou mamou dobrý vzťah. Teda takto. Máme aj svetlé chvíľky, keď zasvieti svetielko nádeje ale inak nič moc. Mám 21 rokov a mama sa ku mne správa stále ako ku dietaťu. Je presvedčená, že ona má vždy pravdu, ona vie všetko najlepšie. Nedá sa s ňou viesť normálny rozhovor, vždy sa to nakoniec obráti proti mne. Snažila som sa s ňou o tom porozprávať , ale skončilo to tak, že sa tvárila ublížene ešte týždeň a zase som bola najhoršia dcéra, ktorá si ju neváži a že všetko pochopím a budem ľutovať až keď mi mama umrie. Keď spravím niečo inak ako je jej predstava, alebo keď sa mám pre niečo rozhodnúť, okamžite začne s citovým vydieraním a obráti to vo svoj prospech. Nikdy si neprizná chybu. Často sa správa povýšenecky nie len voči mne,ale aj mojim kamarátom, našim susedom či predavačke v obchode a vtedy mi je fakt trápne za seba aj za ňu. Študujem medicínu a keď sa mi niečo v škole nepodarí nedočkám sa podpory, ale začne mi rozprávať v akých ťažkých časoch študovala ona a nikdy sa nesťažovala a ešte si popritom musela zarábať a pomáhať rodičom , pričom jej škola sa absolútne nedá porovnať s tou mojou , aj keď samozrejme neodsudzujem žiadne VŠ na všetkých sa treba aspoň trocha učiť. A taktiež sa snažím v domácnosti pomáhať a zarobiť si na brigádach. Naučila som sa jej podpichovačné reči ignorovať, cez semester je to lepšie lebo sa vidíme len cez víkendy, ale teraz ako je leto a som doma je to už na nevydržanie . Vlastne si nepýtam asi žiadnu radu , len som to chcela dať zo seba von.

Murfy

To čo píšeš , je pre mňa , aj keď už som starší , "de javu" . Poznám , to citové vydieranie , ponižovanie , nič iné som celý život nepočuval , len aký som "šlompák" , lenivý , nech sa pozriem, aké mám vyťahané tepláky , nech sa pozriem ako chodí Milan od susedov , ako zo škatulky .... Toto som počúval celý život , aj keď som sa osamostatnil , mi počítala dni , keď som ju nebol navšťiviť alebo som nezavolal . Situácia sa zmenila , keď ochorela a moja manželka jej uštipačnosť vracala láskou a opaterou . Choroba bola dlhá a nakoniec ju predsa len zmenila k lepšiemu . Ale tým nnechcem povedať že toto zlepší aj Tvoj vzťah k matke . Musíš sa duševne oslobodiť . Vydrž eštze niekolko rokov , kým neskončíš študium , potom si začneš žiť svoj vlastný , od matky už nezávislý život . Snaž sa jej odpustiť , ako to dokážeš , budeš absolutne dcuševne voľná a spokojn á ...

Vybrvybr

neda sa ti poradit. Max sa aj pocas prazdnin zdrzuj doma co najmenej - brigady, vylety... a po skole sa odamostatni.

xxxx215

Ako píšem, cez víkendy sa zdržiavam na internáte tak je to lepšie. Odsťahovať sa nie je úplne tak jednoduché, keďže ešte potrebujem finančnú podporu aj od rodičov, keďže niečo stoja aj knihy a tak. S otcom mám výborný vzťah, ale ten sa taktiež radšej zdržiava v práci pretože doma toľko pokoja nenájde. Mám taktiež staršiu sestru , ale tá už má svoju rodinu , no je mi veľkou podporou. Akosi sme sa už všetci podriadili a naučili takto žiť pre pokoj v rodine.

xxxx215

Ako píšem, cez víkendy sa zdržiavam na internáte tak je to lepšie. Odsťahovať sa nie je úplne tak jednoduché, keďže ešte potrebujem finančnú podporu aj od rodičov, keďže niečo stoja aj knihy a tak. S otcom mám výborný vzťah, ale ten sa taktiež radšej zdržiava v práci pretože doma toľko pokoja nenájde. Mám taktiež staršiu sestru , ale tá už má svoju rodinu , no je mi veľkou podporou. Akosi sme sa už všetci podriadili a naučili takto žiť pre pokoj v rodine.

ahjajjaj

ahoj, keď študuješ, môžeš sa doma zdržiavať menej. Onedlho začne škola a na víkendy nemusíš chodiť vždy domov.

Drzimpalce

A čo otec a ostatná rodina? Tam nenájdeš podporu?
Akože, ja takúto matku nemám našťastie, ale napr. nemám doma nejakú extra podporu a tiež to ťažšie zvládam v skúškovom období, tak si ani neviem predstaviť takéto „podrazy” od najbližšej osoby..
Je mi to ľúto, ale drž sa.. keďže študuješ medicínu, raz ťa budú iní potrebovať, tak to teraz iste nevzdávaj a bojuj aspoň za svoje sny. :)

Achboze

Jedna sa o poruchovu matku,vlastna skusenost.Najlepsi recept odstahovat sa a prerusit vsetky kontakty.Tato ta bude brzdit a znevazovat,podkopavat a dehonestovat do konca zivota.Ziarliva a zavistliva mater ktora toto v zivote vela nedokazala a teraz sa bude vybijat na decku