Bojím sa, že mam schizofreniu

Príspevok v téme: Bojím sa, že mam schizofreniu
Drawe

Dobrý deň prajem všetkým, už dlhšie ma trápia veľmi neprijemné myšlienky ohľadom schizofrenie. Mam diagnostikovanú úzkostnú poruchu ale ja si cez to všetko myslim že to nieje diagnoza ktoru mam, ale je to schizofrenia, alebo sa ešte len vyvíja. Tieto problémy ma trápia už tak 2 roky, je to asi moja najväčšia fóbia (ak sa to dá tak nazvať). Predtým som sa bal, že mam rakovinu mozgu, ale už 2 roky mam stale v podvedomí schizofreniu. Ako som už povedal, mám o tej chorobe velmi vela za tie 2 roky načítané, napozerané. Dovoľte aby som opísal svoje symptomy. Pomaly vo všetkom vidím schizofreniu. Mávam neprijemne predstavy ake by mali schizofrenici, rôzne predstavy ako by som počul rôzne hlasy, zvuky. Poslednú dobu ma trápia aj rôzne paranoidné predstavy aké mávaju schizofrenici, napríklad že susedka má niečo proti mne a podobne. Tieto myšlienky sa mi samé na základe toho čo vidím, čo robím vynáraju. Veľmi dobre viem, že všetky tieto myšlienky mávaju presne schizofrenici a preto si myslím že som ním aj ja. Strašne veľa času som v svojej hlave, uvedomujem si pomaly každú myšlienku, predstavu. Myslím si, že som psychopat a mám psychozu na zaklade mojich myšlienok a predstáv. Nedá sa ich nijako zbaviť. Kvoli tomu chodievam oveľa viacej piť so známymi, začal som aj fajčiť. Beriem aj lieky, antidepresivum a antipsychotikum každé ráno ale nemám pocit že to nejako pomáha. Čo si myslíte vy? Odkial pochádzaju všetky tie myšlienky a predstavy ? Zo strachu z schizofrenie alebo zo samotnej schizofrenie? Neviem si sám dať už rady tak budem rád keď mi napíšete váš nazor.

tina145

Ahoj, pocuvaj ty ziadnu schizofreniu podla mna nemas, ale nie som s tebou ani tvoj doktor cize su to len moje posudky vezmi alebo nechaj...
Tym ze nato tak casto myslis sa to len zhorsuje.
Tym ze mas toho tolko napozeraneho nechcen si ani predstavit kolko uz len tym co si vsetko videl si iste situacie nahovaras (lebo sam by si nato ani neprisiel)
Viem ze sa citis zle a trpis pod tym, ale musis NAOZAJ MUSIS robit to co ti tu uz aj napisali... vyhladaj pomoc ak mas mozno treba inu...vela ludi s takymi uzkostami uz aj natocilo video hlavne ako sa vyliecili...youtube youtube a spravne videa hlavne nie co je to schizo atd
SPORTUJ nemusis zdvihat cinky teraz alebo chodit do fitka... plavaj...behaj nie kazdy den aj raz do tyzdna zistis...chod do LESA...les cisti aj tvoj smutok...ziadne vplyvy mesta okolia... rob vela veci... aj sam....

jslgkwofu

toto su presne priznaky aj uzkostnej poruchy, ktore mas ... a cim viac nad tým premyslas, tym horsie ... ja som mal uzkostnu poruchu z drog, asi 2 roky, chodil som ku psychológovi a ten mi pomohol + samozrejme vela sportu, snazit sa byť v dobrej nalade a ide to same :)

miki33

Pravdepodobne je to len nejaká psychóza. Schizofrénia je ťažké ochorenie, sám ho mám. Na paranoidnú schizofréniu musia byť hlasy s bludmi najmenej 4 týždne. Ja som mal hlasy a bludy 6 týždňov, kým mi túto diagnózu stanovili.

Drawe

Nedaju sa ignorovať, sú súčasťou mňa už 2 roky. Moc ho nemám, väčšinu trávim doma na počítači alebo u priateľky

Drawe

Nedaju sa ignorovať, sú súčasťou mňa už 2 roky. Moc ho nemám, väčšinu trávim doma na počítači alebo u priateľky

Drawe

Nedaju sa ignorovať, sú súčasťou mňa už 2 roky. Moc ho nemám, väčšinu trávim doma na počítači alebo u priateľky

Drawe

Myslis? Tie myslienky su fakt vsade, je viac menej jedno čo robim. Či cvičim, či som vonku. Moj mozog si všetko všima, napriklad keď som vonku tak mi chodia myšlienky ohľadom reality, lebo viem, že schizofrenici vnimaju realitu inak. Keď zaspavam a niečo vonku buchne tak mi skoči napriklad myšlienka že idú pomne... ach je to ťažke... alebo myšlienky a predstavy ako sa budem hlasno smiať ako psychopat na niečom na čo sa to nehodi... neviem si rady :(

beevcela

Zo strachu zo schizofrenie.
Ja na tvojom mieste by som cvicila a hlavne hybala sa co najviac. Na toto je dobre vela pohybu.