Neznesiteľná kolegyna

Príspevok v téme: Neznesiteľná kolegyna
Zoja1121

Ahojte... mam 25, som v mojej praci rok a pol. Moja praca je administrativna a mozem ju vykonavat z domu, do budovy firmy chodim raz za tyzden pre podklady, alebo na stretnutie alebo ked ma poziada nadriadeny ked nieco treba. Od januara ma dali pracovat s kolegynou, ktora mi ma podklady zasielat, davat mi ulohy ktore z oddelenia treba.
Kolegyna je o 10 rokov starsia, ma 35. Je bezdetna, deti nema rada a ani nechce. Ma manzela. To ze flirtuje s kolegami jedna radost je vec jedna.......(pride mi to absolutne nevhodne, neslusne, ponižuje sa... jej manzel je casto pri nej a vidi to a nic nerobi. To je pre mna vrchol, ako jej to moze dovolit ? Ked sa bavi o polohach s kolegom, dotkne sa ho na stehne s nejakou poznámkou, pred manzelom? A manzel je len ticho a pozera. A ona usmiata od ucha k uchu. No comment. A na kave je s kolegami kazdy druhy den). A pritom nie je ani pekna, ani tvar ani postava....
na mna kolegovia tiez skúšajú ale mam vztah a nemienim sa s nimi zahadzovať a rozoberať intímnosti a vysedávať na kave .....

Druha vec - vola ma do prace do firmy 3-4x za tyzden, co nie je moja povinnost prist.. Za moju pracu som maximalne vdacna a robim ju rada, chcem si pracu udrzat. Preto mi to prekaza, kedze poznam svoju napĺň a moznosti prace a musim neustale odmietať alebo hladat výhovorky preco MAM zostat doma. Ked vlastne mozem! V praci nemam stol, kanceláriu. A vyzera to asi tak ze pridem, vykecava sa 4 hodiny, ja pred nou vybavim dva telefonáty poslem 3 e-maily, a idem domov s tym ze zajtra budeme pokračovať.... Ja pridem domov a mam kopec prace z oddelenia a strácam cas tym ze som s nou a ona sa vykecava. Beriem ju aj ako svoju nadriadenu kedze mi zadáva ulohy ale v podstate sme na rovnakej pozicii, ja som mladsia a vo firme pomerne kratko takze mam respekt.
To ze mi dava ulohy nad ramec alebo ulohy ktore sa absolutne netýkajú mojej pracovnej náplne tak chaoem - mozno nema cas a ide radsej na kavu, aLebo ma skusa (nákupy, tabuľky za nu robim, eventy organizujem, pracovne cesty)....
Uz mam toho plne zuby, dnes som sa zobudila s tym ze pracujem doma a ona sa vratila v pondelok z dovolenky a ze nestiha svoju pracu , nech jej pridem pomoct..... a za mna kto urobi moju pracu ??? Nikto......
Uz sa citim ako jej maly poskok.
Mame kamarátsky vztah ale co som si vsimla tak ona sa snazi zo mna vyťahovať vela info o mne o priatelovi o rodine o zdravi a o sebe a svojom súkromní nerada hovori - pokial nejde o intímnosti a pred kolegami :)......

Prosim. Aky postoj mam zaujať ? Citim ze musim nieco zmenit inak ma privedie do sialenstva....

nechalicka

drzim sa hesla ze mna moze urazit jedine inteligentny clovek. no a medzi taketo spravanie ci nejake sproste poznamky inteligencia rozhodne nepatri.

siminii

No zamestnávatelia nemajú veľmi pochopenie pre konflikty na pracovisku :D Asi by som odišla ja, ak by sa inak nedalo. Alebo ignorácia je tiež fajn vec, to ľudí vie pekne naštvať. :D

darienka

no ja by som si teda nervy nenechala zrat niekym takymto. kazdy je vsak ina povaha a kazdy reagujeme inak na vypate situacie.

zimurka

Takisto som už odišla z práce kvôli kolektívu. Keď sa niekde nedá vydržať a len ti to spôsobuje nervy a stres, treba ísť preč.

Mira23

Ak správanie kolegu ovplyvňuje vašu prácu, stanovte si hranice. Zdvorilo, ale pevne komunikujte, undertaleyellow.com čo je vo vašich interakciách prijateľné a čo nie.